За кордоном, за різними даними, працює та мешкає від 3 до 5 мільйонів українських мігрантів, майже 1,5 мільйона з яких перебувають у Польщі. Святкування Дня Незалежності України стало унікальною можливістю для міжкультурної інтеграції, пізнання сучасної української культури та розваг для мешканців щонайменше двох польських міст – Кракова та Вроцлава.

Цікаво Скільки грошей переказали з-за кордону в Україну за перше півріччя 2021: вражаюча інфографіка

Краків

Поблизу Площі Ринок у Кракові протягом 20 – 25 серпня тривало святкування Незалежності України. Близько 6 тисяч охочих відвідали цікаві та різнопланові події, на які були запрошені зіркові гості:

  • співачка, письменниця та журналістка Ірена Карпа;
  • телеведуча та режисерка Слава Фролова;
  • письменник, перекладач та громадський діяч Сергій Жадан;
  • джазова співачка Соломія Чубай;
  • виконавиця MAVKA;
  • фольклорний гурт "Леля" та інші.

Святкування Дня Незалежності України у Кракові / Фото фейсбук-сторінки Art-Piknik w Krakowie

Вроцлав

На площі навпроти будівлі Impart у Вроцлаві на честь Дня Незалежності України 24 серпня відбувся вже другий щорічний Skovoroda Fest. Фестиваль багатокультурної співпраці має на меті показати сучасність українського і польського мистецтва та творчості. Понад 900 гостей зібрались, щоб разом поспівати та відпочити під виступи польського попрок гурту "Вимираючі Види" та музично-театрального проєкту з України Dakh Daughters.

Святкування Дня Незалежності України у Вроцлаві / Фото TransferGo

Надійний партнер заходів

Організувати святкування для українців у Польщі було б неможливо без підтримки низки надійних партнерів. Одним з таких цьогоріч став міжнародний сервіс грошових онлайн-переказів TransferGo, який всіляко допомагає українським мігрантам у різних куточках світу, зокрема і у Польщі.

Українці, які мешкають в інших країнах, прагнуть зберегти контакт з Батьківщиною, з їхньою мовою та літературою. TransferGo радо підтримує заходи, які популяризують українську культуру. Святкування Дня Незалежності – це привід приємно провести час разом, дарувати сувеніри та організовувати розваги для дітей. Підтримка українців за кордоном – невіддільна частина нашої місії,
– розповідає Катерина Коновалова, менеджерка з розвитку українського ринку стратегічного партнера заходів TransferGo.

Компанія TransferGo не тільки підтримала заходи у Кракові та Вроцлаві, але й взяла безпосередню участь в організації цікавих активностей. Гості подій, приурочених 30 річниці Незалежності України у Польщі, змогли насолодитись атмосферою, взяти участь у конкурсах з подарунками, а також відправити поштову листівку з привітаннями близьким та друзям в Україну. Знайти щось цікаве для себе могли як дорослі, так і діти.

Приємно було бачити посмішки дітей та дорослих, які підходили до нашого стенду, робили фото та отримували подарунки! Ми знаємо, наскільки нелегким може бути життя українських мігрантів за кордоном, тому радіємо можливості подарувати їм позитивні емоції та святковий настрій,
– ділиться Юрій Синенький, менеджер з маркетингу TransferGo.

Святкування Дня Незалежності України у Польщі: дивіться відео