За понад 40 днів війни кордон з Польщею перетнуло майже 2,5 мільйона українців через злочинні воєнні дії Росії. Звісно, не всі зупиняються у країні, але переважна більшість тих, хто вирішив залишитися на території Польщі, подаються на отримання номера PESEL.

До теми Як влаштований найбільший Центр біженців PTAK біля Варшави, що прийняв уже 50 тисяч українців

Що таке номер PESEL та для чого він потрібен?


PESEL розшифровується як Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności (Універсальна електронна система реєстрації населення). Словом, це аналог ідентифікаційного номера в Україні. Без цього 11-значного номера неможливо влаштуватися на роботу та записати дитину в садок чи школу, а ще він значно спрощує отримання медичної допомоги й інших процедур.

Заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Павло Шефернакер повідомив, що, як він переконаний, на сьогодні в країні проживають 1,5 мільйона біженців з України. З них уже понад 600 тисяч осіб отримали номери PESEL (ідентифікаційний номер фізичної особи).

Ми бачимо, що за останні два тижні понад 600 тисяч людей були зареєстровані у базі даних PESEL. Це означає, що це – люди, які хочуть залишитися тут довше, – зазначив польський чиновник.