Такі дані озвучив Євген Чолій, колишній президент Світового конґресу українців. З 2019 року він очолює Громадську організацію "Україна – 2050", а з 2020 року – є почесним консулом України у канадському Монреалі.

Читайте також Міжнародні перекази стануть ще доступнішими: в Україні запрацює нова платіжна система

Внесок діаспори у фінансову систему батьківщини Чолій прокоментував 11 листопада. Тоді він взяв участь у бесіді в рамках проєкту посольства України у Хорватії. Двічі на місяць дипломати проводять тематичні бесіди з експертами, вченими й дипломатами.

Чолій порівняв кредити МВФ та перекази українців

"Між 2014 та 2020 роками МВФ надав Україні кредитів на 12 мільярдів доларів США", – відзначив почесний консул. Й навів для порівняння дані Світового банку про діаспору.

За цей же ж час українців, які утримують свої сім'ї на батьківщині, передали з-за кордону в фінансову систему України понад 74 мільярди доларів США,
– наголосив він.

Й додав, що тільки упродовж 2020 року діаспора перерахувала в Україну близько 14 мільярдів доларів. При цьому, сума кредитів від Міжнародного валютного фонду була майже у 7 разів меншою й сягала 2,1 мільярда доларів.

Важливий внесок української діаспори

Колишній президент СКУ також пояснив, що саме завдяки діаспорі вдалося придбати приміщення для посольства й резиденції посла України в Канаді. А також – для генеральних консульств України у Нью-Йорку та Чикаго й постійного представництва ООН у Нью-Йорку. Що найважливіше – саме закордонні українці зробили дуже багато для визнання світом відновлення Незалежності України.