Андрій Демченко – речник Державної прикордонної служби України – розповів, що польські фермери насамперед блокують рух для вантажівок. Тим часом рух легкових автомобілів та автобусів обіцяли не блокувати.

Зверніть увагу Чи варто українцям бойкотувати польські товари – відповідь міністра

За словами Демченка, наразі фіксують, що автобуси та автомобілі перетинають кордон як на виїзді з України, так і в напрямку нашої держави.

Тому сказати, що вони (польські фермери – 24 Канал) блокують рух, я не можу,
– наголосив Демченко.

Він додав, що у ДПСУ звертають увагу на відео, які публікують у мережі, де автобуси начебто не пропускають. Вочевидь, їхній рух ускладнює те, що польські фермери перебувають на автошляхах, які ведуть до кордону, й доводиться об'їжджати.

Що було раніше

Раніше у мережі оприлюднювали кадри, на яких польські фермери блокують проїзд автобусів з пасажирами. Олександр Кубраков – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури – розповів, що вже провів переговори з Яцеком Сєвєрою – головою Бюро безпеки Польщі. Окрім того, міністр наголосив: блокування вантажівок – неприпустиме.

Кубраков додав, що Україна робить все можливе, аби мінімізувати "якісь можливі економічні втрати для польських фермерів, аграріїв та бізнесу". Через Чорноморський коридор Україна змогла експортувати понад 17 мільйонів тонн агропродукції.