Адже за їх недотримання у Польщі можна отримати чималий штраф. Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo зібрав важливу інформацію щодо відпочинку на природі, ознайомившись з якою ви не потрапите у неприємні ситуації.

Читайте також Сезонна робота в Польщі: популярні вакансії та умови праці

Барбекю у Польщі: все, що треба знати

Страви на грилі – одні з улюблених для багатьох поляків. Якщо ви також поціновувач барбекю, то, напевно, часто ставили собі питання: "Чи можна починати бенкетувати стравами прямо з мангала, перебуваючи на пляжі чи в іншому громадському місці?". Закон визначає, де можна посмажити шашлик у Польщі.

  1. На власній ділянці

Ви можете приготувати шашлик на своїй прибудинковій ділянці, але, якщо поруч є інші будинки, то варто повідомити про це сусідів, щоб вони були готові до запаху смаженого м'яса й диму.

  1. На балконі

Чимало людей вважають незаконним приготування страв на балконі, проте це не так. Всупереч різним думкам, мангал можна розпалювати там. Все тому, що балкон є частиною вашої квартири, тому жодних законів Польщі ви не порушите.

Проте правила забороняють залишати мангал без нагляду і, звісно, ​​порушувати громадський порядок. Якщо сусід поскаржиться на порушення його спокою, правоохоронці можуть виписати штраф.

Важливим фактором є також питання власності квартири. Якщо майно здається в оренду, то варто переконатися, що і орендодавець, і кооператив не мають нічого проти такого відпочинку на балконі.

Чи дозволений гриль на балконі у Польщі / Фото UnSplash

  1. На пляжі

А от щодо приготування шашлику на березі моря закон неоднозначний. Закон не забороняє розпалювати там барбекю, але в документі чітко прописані наслідки у разі порушення громадського порядку. Крім того, у певних випадках такий відпочинок може порушувати правила пожежної безпеки, тож не варто розпалювати барбекю на дуже людному пляжі.

Слід врахувати, що у кожного міста є ще свої внутрішні заборони та розпорядження, які встановлює ґміна. Тому перед відпочинком знайдіть інформацію про розпалення барбекю у вашому населеному пункті та підшукайте місця, де робити це дозволено.

  1. У громадських місцях, зокрема парку та лісі

У Польщі категорично не можна розпалювати багаття в лісах, на лісових масивах та в місцях, розташованих на відстані 100 метрів від них. Винятком є локації, визначені лісниками.

У разі порушення людину можуть притягнути до адміністративної та навіть кримінальної відповідальності, згідно зі статтею 82 Кодексу про дрібні правопорушення.

В яких місцях Польщі не можна розводити багаття / Фото UnSplash

Отже, влаштовувати барбекю у парку чи лісі найкраще у спеціально відведених місцях. Також варто врахувати, що згідно з розпорядженням Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, розпалювати багаття заборонено:

  • у сприйнятливих для горіння умовах (наприклад, серед легкозаймистих матеріалів);
  • менше, ніж за 4 метри від сусідньої ділянки;
  • менше, ніж за 10 метрів від сільськогосподарських культур;
  • менше, ніж за 100 метрів від лісового кордону.

А як щодо напоїв?

Для більшості з нас приготування страв на грилі незмінно асоціюється з алкогольними напоями. Однак, більшість не здогадується, що там, де можна розпалити шашлик, не завжди можна пити пиво. Громадські місця, як-от ліси, парки чи пляжі, часто виявляються під заборонами, зокрема щодо вживання алкогольних напоїв.

Може зацікавити Як податися на карту побиту в Польщі 2023: корисні поради

Без заборон вживати алкоголь можна тільки на балконі або на власній прибудинковій ділянці. У громадських місцях Польщі просте відкриття пива може каратись штрафом у 100 злотих. Це регулює Закон про виховання тверезості.

Які можуть бути штрафи

За порушення правил можна отримати чималий штраф. Розпалювання вогнищ і барбекю в неналежному місці може призвести до штрафу від 20 і аж до 5 000 злотих.

За порушення правил поведінки під час відпочинку на природі у Польщі можна отримати штраф / Фото myglamwish.com

Здебільшого це стосується порушення правил розпалювання вогнища, коли, до прикладу, гриль встановлюють у місцях, де вогонь може швидко розповсюдитися, або ж їдкий дим може заважати людям поблизу.

Також не варто залишати після себе сміття. Забруднення навколишнього середовища у Польщі карається штрафом до 500 злотих.