Якщо особа не подає декларацію PIT, то їй загрожує кримінальна та податкова відповідальність. Тож сьогодні міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo нагадує деталі про PIT-37 та терміни подання цієї декларації.

Читайте також Сезонна робота в Польщі: популярні вакансії та умови праці

Що таке PIT?

PIT – це податок на доходи фізичних осіб у Польщі. Його сплачує кожен працівник, який отримує прибуток у країні, незалежно від того, чи є ця людина громадянином Польщі.

Для нарахування податку на початку року всі, хто отримав доходи та має податкове резидентство, зобов'язані подати декларацію PIT. В залежності від виду доходу – чи це зарплата, підприємницька діяльність, пенсія тощо – необхідно заповнити відповідний вид декларації. Наприклад, якщо людина отримувала кошти на основі трудового договору, договорів доручення або підряду, то вона має подати PIT-37.

Що таке PIT / Фото UnSplash

Зауважимо, що PIT-37 – одна з найпопулярніших форм податкової декларації у Польщі. І це не лише для громадян цієї країни. Декларацію PIT-37 також заповнюють громадяни України, які мають легальні доходи на території Республіки Польща.

Як подати декларацію

Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розробив довідник "Все про PIT" для українців, які працюють у Польщі. З корисних матеріалів ви дізнаєтесь багато інформації щодо розрахунку податку на доходи та подання декларацій PIT.

Якщо вас цікавить, в якій ситуації слід використовувати цю форму декларації, коли її подавати та як правильно заповнювати, щоб не хвилюватися про можливі дзвінки з податкової, – завантажуйте "Все про PIT" за посиланням.

Крім того, якщо у вас виникнуть питання щодо заповнення декларації, то у цьому довіднику є окрема сторінка з корисними контактами.

Як подати PIT-37 в Польщі: роз’яснення експерта

Детальніше про терміни на подання PIT-37

Усім українцям, які працевлаштовані у Польщі, варто врахувати, що граничний термін відправлення PIT-37 за 2022 рік – 2 травня 2023 року (за законом – 30 квітня, якщо на цей день не припадає вихідний).

До цієї дати ви зобов'язані сплатити відповідний податок, якщо в результаті кінцевого підрахунку виявилося, що сума відрахувань із ваших доходів була менше податку, який ви повинні заплатити від загальної суми доходів. Податкова інспекція перевірить всі дані й, якщо не знайде помилок, то або поверне вам надлишок, або чекатиме на оплату заборгованості.

Зверніть увагу Як податися на карту побиту в Польщі 2023: корисні поради

Очевидно, податкову декларацію можна заповнити та надіслати швидше, ніж 30 квітня. При цьому не варто зволікати з відправленням декларації у податкову чи протермінувати дедлайн, адже в такому разі вас можуть зобов'язати сплатити штраф, що може становити від 10 до 200% від суми мінімальної заробітної плати.

Що робити, якщо ви не подали вчасно декларацію PIT

Якщо платник податку не дотримався терміну подання декларації, він має право скласти czynny żal – це добровільна заява про порушення термінів подачі податкової декларації. У цьому документі також повинно бути пояснення обставин, що призвели до неподання PIT у визначений термін. Дуже важливо оформити czynny żal до того, як податкова інспекція виявить факт порушення і почне процедуру розслідування.

Також зауважимо: якщо у вас виникла заборгованість у сплаті податків, то її необхідно погасити якомога швидше. Крім цього, не забудьте сплатити пеню – 8% річних від суми цієї заборгованості.