Цього року Великий Оркестр Святкової Благодійності вже тридцять перший раз гратиме у Польщі. Разом з тим, мабуть, не всі українці, що нині мешкають в сусідній країні, чули про Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP). Тож розповідаємо, що це таке і чому 29 січня вся Польща одягне "червоні сердечка".

Читайте також Diiapl у Польщі: для чого він потрібен українцям та як його встановити

Що відомо про WOŚP


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – це авторитетна польська фундація, нею координується доброчинний громадський рух – один з наймасовіших у країні. Ця організація проводить щорічні фандрайзингові акції. Це і активний вуличний збір коштів, і отримання благодійних внесків з інтернету, СМС та банківських переказів, і благодійні концерти. Зібрані кошти спрямовують на закупівлю медичного устаткування для лікарень та підтримку національних медичних та медико-соціальних програм.

По всій Польщі волонтери збиратимуть кошти для Фонду / Фото інстаграм TransferGo Ukraine

Найголовніше, що варто знати про WOŚP

  • Великий Оркестр Святкової Допомоги – щорічна благодійна акція, що проводять вже 31 рік поспіль. Ініціатива заснована польським громадським діячем, шоуменом, рокером Єжи Овсяком. Для поляків цей благодійний захід уже перетворився на щорічну традицію.
  • Щороку в січні по всій Польщі та за її межами відбуваються концерти та інші заходи. Мета – зібрати кошти на придбання обладнання до лікарень.
  • У 2023 році Фонд планує закупити надсучасне обладнання для боротьби зі сепсисом.
  • Найпопулярніші заходи – так звані Фінали Допомогового Оркестру. У рамках цією загальнонародної події проводять концерти, інші розважальні акції та "квест" – вуличний фандрайзинг, у якому беруть участь до 400 тисяч волонтерів і мільйони благодійників по всій Польщі.
  • Кошти збирають волонтери на вулицях міст. Їх упізнати можна буде по спеціальних скриньках. Кожен охочий зможе зробити пожертву, а за це отримати наліпку у вигляді червоного сердечка – це символ акції.
  • Гасло WOSP у 2023 році – "Жити здорово у здоровому світі!".