За місяць роботи на польській фермі в середньому можна отримати 3 тисячі злотих. Водночас країни західної та північної Європи готові платити навіть втричі більше.

​Цікаво Усе про фінансове шахрайство: як не пійматись на гачок аферистів – графічний довідник

Скільки платять сезонним працівникам у Європі

У Польщі, як правило, платять 3 – 4 злоті за кілограм зібраного. Таким чином за день можна заробити 200 злотих (44,5 євро). Тож людина, яка працює по вісім годин щодня, може заробляти близько 3 тисяч злотих (майже 670 євро) за місяць. Та ті, хто готові перепрацьовувати, можуть отримувати й до 5 тисяч злотих (понад 1100 євро) за місяць.

Активно шукають сезонних працівників також фермери з Німеччини, Швеції, Данії, Франції та Великої Британії. У цих країнах готові платити 9 – 10 євро брутто за годину роботи. За понаднормові години можуть давати 135% оплати, за роботу в суботу – до 150%, а в неділю – навіть до 200%.

У Британії працівники ферм отримують 8,5 – 9,5 фунтів брутто (10 – 11 євро) за годину роботи. За понаднормові дають близько 13 фунтів (15 євро).

У Нідерландах за збір урожаю готові платити 10 євро брутто. Якщо отримувати зарплату не за відпрацьовані години, а на кількість зібраного, то можна претендувати на більший заробіток.

Сезонний працівник у Німеччині може розраховувати на 1,6 – 2,4 тисячі євро брутто.

Що стосується скандинавських країн, то у Данії сезонний працівник може отримувати від 1,7 тисячі євро. У Швеції теж пропонують 1,7 – 3,9 тисячі євро брутто в місяць. А норвезькі фермери готові платити 115 – 126 норвезьких крон брутто (11,4 – 12,5 євро) за годину. Проте, слід враховувати, що проживання у цих країнах є дуже дорогим.