Тому, перед вибором країни для тривалого проживання та працевлаштування, важливо визначити ті, що забезпечують найкращі умови як для місцевого населення, так і переселенців. Щоб допомоги із цим, міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo пропонує ознайомитися із рейтингом найщасливіших країн Європи.

Читайте також Робота для українців у Франції: особливості працевлаштування та доступні вакансії

Найщасливіші країни – найкращі для життя та роботи

Щороку під наглядом Sustainable Development Solutions Network складається міжнародний рейтинг найщасливіших країн світу World Happiness Report. Ця комплексна оцінка охоплює 150 країн і враховує безліч факторів. Серед основних:

 • соціальна підтримка,
 • ВВП на душу населення,
 • свобода вибору,
 • тривалість життя,
 • наявність та відсутність корупції.

Європейські країни, які лідирують у цьому рейтингу, відрізняються високими зарплатами, сприятливими умовами праці та мінімальною конкуренцією за робоче місце.

ТОП-5 країн для проживання та роботи в Європі у 2024-му

 1. Фінляндія

Ця країна стабільно займає перші позиції у Всесвітньому звіті про щастя протягом останніх 10 років. Маючи надзвичайний рівень довіри до влади та непохитну відданість свободі, ця країна є яскравим прикладом не лише для Європи, але й для всього світу.

Фінляндію визнали найщасливішою країною

Фінляндію визнали найщасливішою країною / Фото Unsplash

Мінімальна заробітна плата у країні коливається залежно від галузей і рішень окремих профспілок. У середньому місячний дохід особи становить не менше 1 800 – 2 000 євро.

Стандартний робочий день триває 8 годин, понаднормовий – оплачується в подвоєному розмірі. Демонструючи свою відданість гендерній рівності, країна в 1987 році запровадила закон, який забезпечує рівні винагороди та однакові можливості працевлаштування для обох статей.

Попри те, що Фінляндія очолює рейтинги країн, які пропонують найкращий рівень життя, українські мігранти, на диво, неохоче переїжджають сюди. Це може стати явною перевагою для тих, хто прагне швидко працевлаштуватися, адже конкуренція за робоче місце тут буде найменшою.

 1. Данія

Данське поняття "hygge" влучно описує комфорт і зручність, які притаманні не лише будинкам місцевих мешканців, але й усій країні. До того ж, на думку данців, ключем до відчуття справжнього щастя є регулярні соціальні зв'язки.

Та не менш важливим фактором, що впливає на благополуччя данців, є рівень життя. Мінімальна зарплата в межах країні невстановлена, однак працівники можуть розраховувати на щомісячне винагородження в розмірі 2 500 євро. Примітно, що середній місячний заробіток у Данії становить приблизно 5 200 євро.

Скільки у Данії можна заробити в місяць

Скільки у Данії можна заробити в місяць / Фото Unsplash

Право на освіту, отримання медичних послуг та можливість працювати мають також переселенці. Тож це хороший варіант для українців, які шукають місце для нового старту.

 1. Нідерланди

Країна зайняла третє місце завдяки своїй високорозвиненій соціальній сфері, яка включає:

 • охорону здоров'я,
 • допомогу сім'ям,
 • матеріальну підтримку населення.

Доброзичливе ставлення Нідерландів до іноземців робить її ідеальним місцем для тих, хто шукає реальні можливості працевлаштування.

Мінімальна зарплата тут залежить від віку кандидата та розраховується виключно погодинно, щоб утримувати справедливу оплату праці, незалежно від робочих годин на тиждень. Починаючи з 1 січня 2024 року, особи віком від 21 року матимуть право на мінімальну заробітну плату в розмірі 13,27 євро за годину.

До слова, Нідерланди стали лідером у сфері пошуку роботи, про що свідчить велика кількість опублікованих вакансій на відомому європейському порталі пошуку роботи europa.jobs.

До теми Робота у Нідерландах: які вакансії пропонують для українців

 1. Швеція

Швеції, де громадяни виявляють значний рівень довіри до влади, бракує популярності серед економічних мігрантів. З усім тим, існує потреба в різноманітній робочій силі.

Попри відсутність визначеного мінімального рівня зарплати, типові пропозиції щодо зарплати на ринку, як правило, починаються з 2 500 – 3 000 євро на місяць.

 1. Швейцарія

Заробітні плати населення відображають загальний достаток країни. Хоч тут і відсутня встановлена мінімальна заробітна плата, ринок праці демонструє стабільність.

Люди, які вступають на посади початкового рівня, можуть розраховувати на заробіток в межах 2 700 – 3 000 євро. Згідно з різними даними, близько 25% населення країни заробляє менш як 67 600 швейцарських франків на рік, тоді як 75% мають вищу від цієї суми зарплатню.

Які зарплати у Швейцарії

Які зарплати у Швейцарії / Фото Unsplash

Втім, варто зважати й на те, що ціни у Швейцарії одні із найвищих у світі. Переплачувати доведеться як за проживання, так і харчування.

Вибір однієї з вищеперелічених країн для переїзду підвищує шанс на те, що вдасться знайти високооплачувану роботу і забезпечити собі та сім’ї по-справжньому щасливе життя. А про те, як українці можуть отримати статусу довгострокового резидента ЄС – можна дізнатися за посиланням.