Дослідження "‎Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи" провела міграційна платформа EWL. Встановили, що понад половина українців у Польщі – 56% – допомагають своїм рідним в Україні і надсилають гроші, пише 24 канал.

Читайте також: Як українцям у Польщі оформити допомогу "300+‎" на цей навчальний рік

В середньому йдеться про суму близько 771 злотого на місяць. Експерти вважають, що ці українці змогли успішно вийти на польський ринок праці. І біженці, і трудові мігранти знайшли джерело доходу, яке дозволяє їм заробляти і відправляти кошти в Україну.

Заробітчани, які приїхали до Польщі ще до вторгнення РФ, надсилають додому близько 899 злотих на місяць. У випадку біженців, ця сума менша – щомісяця близько 578 злотих.

За даними цього дослідження:

  • 56% українців у Польщі відправляють гроші в Україну;
  • 38% українців не надсилають кошти додому;
  • 6% респондентів отримують гроші з України.

Більшу частину коштів українські біженці в Польщі витрачають на утримання своїх родин. Особливо, якщо вони приїхали разом із дітьми.

Причини для повернення

Раніше експерти дізналися про причини, які можуть мотивувати українців повернутися додому з Польщі. Серед основних чинників – безпековий та цивілізаційний вибір держави. 57% вказали на очікуване членство України в ЄС. І ще 47% – в НАТО.

Ще одним важливим фактором є економічна ситуація. 54% відповіли, що їх мотивує повернутись підвищення зарплати та поліпшення умов праці.

57% опитаних українців готові повернутися задля возз'єднання з родиною, яка залишилась в Україні.