Перш за все, треба зрозуміти, що для вас означає Різдво: вечір у родинному колі, особливі страви чи традиції.

Важливо Як не потрапити в халепу під час роботи у Польщі: поради досвідченої менеджерки

Після цього спробуйте компенсувати те, чого вам не вистачає за кордоном. Для цього дотримуйтеся наступних вказівок.

Підготовка до Різдва на міграції

Найкраще починати організацію свята не за тиждень до Святвечора, а набагато раніше, наприклад під час відпустки, проведеної вдома. Вже тоді можна купити багато ласощів у банках з відповідним терміном придатності. Ви також можете домовитися з родичами, щоб вони відправили вам посилку перед самими святами, щоб на різдвяному столі не забракло традиційних смаків та ароматів.

Компанія

Різдво без сім'ї в еміграції, хоча і зовсім інакше, ніж у компанії рідних, але теж може мати свою чарівність. Це нагода зустрітися та розділити цей особливий час з друзями, які перебувають з вами за кордоном. Це чудова можливість подружитися та підтримати один одного. Також варто пам'ятати, що на допомогу розділеним сім'ям приходить інтернет.

Створення святкового настрою

Однією з важливих традиції є прикрашання дому. Неважливо, чи живете ви в будинку, квартирі чи кімнаті. Найскромніша, навіть зроблена своїми руками ялинка, чи ялинова гілочка обов'язково створить різдвяний настрій. Де б ми не проводили Різдво, все це можливо!

Пам'ятайте, що Різдво святкують майже в усіх країнах Європи. Тож, ви точно не пропустите різдвяні пісні по радіо та чарівність прикрас на вулицях!


Встановіть ялинку вдома / Фото Unsplash

Традиції та різдвяні страви

Емігранту важко віднайти себе в іншій культурі. Однак, можливо, варто спробувати щось нове? Варто спостерігати, як громадяни тієї чи іншої країни організовують своє Різдво і, можливо, запозичити якийсь новий, цікавий звичай!

Як святкують Різдво закордоном

  • У Нідерландах є чудовий звичай – розсилати листівки всім друзям, зокрема й тим, з ким ми не спілкуємося щодня.
  • В Італії є не менш цікава традиція – прикрашати вертепи, як ялинки.
  • А якщо ви працюєте в Польщі, то проблем взагалі не повинно бути. Поляки святкують Різдво хоч і в інший день, але традиції та страви ну дуже подібні до українських.

Цікаво Справжня зимова казка: як святкують Різдво та Новий рік у Польщі

Підсумовуючи, Різдво в еміграції може набувати різноманітних форм і нових значень. Однак нове не завжди означає гірше. Тому цього Різдва ми бажаємо вам отримати позитивні спогади, якщо ви проведете їх далеко від дому чи в Україні, плануючи свою майбутню подорож за кордон.

Веселого Різдва!