Тож сьогодні сервіс TransferGo розповість про ремонт авто в Польщі. Де легше знайти потрібний автосервіс та скільки коштують найпопулярніші послуги – читайте у матеріалі!

Зверніть увагу Сезонна робота в Німеччині: найпопулярніші галузі та тонкощі працевлаштування

Як знайти автосервіс в Польщі

У Польщі є безліч станцій технічного обслуговування авто різного профілю та масштабу: від фірмових автосервісів для конкретної марки до невеличких шиномонтажних СТО. На багатьох станціях працюють україномовні майстри, тому порозумітися буде легко. Та щоб знайти найкращий сервіс, варто скористатись наступними лайфхаками.

  • "Сарафанне радіо"

Пошук хорошого автомеханіка або автоелектрика – це як пошук кваліфікованого лікаря, тобто доволі відповідальна та важлива справа. Тому спершу попитайте знайомих, чи можуть вони когось порекомендувати. "Сарафанне радіо" відмінно функціонує не лише в Україні.

  • Пошук в інтернеті та соцмережах

Знайти СТО можна в Google Maps, якщо ввести запит "serwis samochodowy". Тут одразу можна побачити не тільки найближчий автосервіс, але й рейтинг, відгуки і контакти.

Також можна скористатися польськими сайтами з пошуку автомайстерень. Для цього треба ввести інформацію щодо розташування та необхідної послуги. Ось найпопулярніші ресурси:

Крім того, для пошуку автосервісу варто використати фейсбук та інстаграм. Наприклад, у фейсбуці є багато груп для українців у Польщі, де можна спитати рекомендації автомайстерні. Водночас в інстаграмі можна ввести "serwis samochodowy" та обирати з отриманого списку. В цій соцмережі є також змога перейти до спілкування з адміністратором СТО через Direct (приватні повідомлення).

Як знайти автосервіс в Польщі / Фото UnSplash

Вартість ремонту авто в Польщі

Низька вартість послуги не завжди говорить про низьку якість та навпаки. На цінову політику суттєвий вплив має розташування автосервісу. Зазвичай ціни в автомайстернях у великих містах вищі, ніж на околицях або у прилеглих містечках.

Ще один нюанс – деякі СТО купують запчастини винятково у своїх постачальників, інші – пропонують придбати потрібні деталі власнику авто самостійно.

Якщо треба відремонтувати машину на українській реєстрації, то варто пошукати автомайстерні, де працюють наші земляки. Деякі СТО пропонують знижки на ремонт українських машин.

Середні ціни на ремонт авто у Польщі такі (інформація по Варшаві без урахування вартості запчастин):

  • Змінити зимові шини на літні – 30 злотих за колесо (ціна залежить від розміру);
  • Заміна масла та фільтрів – 80 злотих;
  • Заміна передніх гальмівних дисків та колодок – 230 злотих;
  • Комп'ютерна діагностика – 150 злотих;
  • Фарбування заднього крила – 900 злотих;
  • Фарбування всього автомобіля – 9 000 злотих.

Може зацікавити 7 місць у Польщі, куди можна поїхати з дітьми: добірка для захопливого вікенду

Особливості ремонту авто в Польщі

Зазвичай перед відвідуванням автосервісу треба зробити попередній запис. Втім, іноді вільне місце треба буде чекати тиждень й більше. Багато автосервісів зачинені у суботу та неділю, або працюють за скороченим графіком.

Якщо автомобіль зламався і вже не може їхати далі, прийдеться скористатися евакуатором (usługi holownicze). Виклик евакуатора обійдеться у близько 150 злотих з додатковим нарахуванням плати за транспортування (близько 2 – 3 злотих за кілометр).

Якщо автомобіль зламався по дорозі – доведеться викликати евакуатор / Фото UnSplash

Тепер ви знаєте, як поремонтувати авто в Польщі. Також читайте наш матеріал про те, як шукати роботу в цій країні.