Так, з 1 червня і аж до 31 серпня громадяни Німеччини, українські біженці та іноземні туристи можуть придбати місячний проїзний "BahnCard 100 light" усього за 9 євро. На такий крок німецький уряд пішов, аби пом'якшити різке подорожчання палива та зростання цін на продукти в країні, що спровоковані російсько-українською війною. Крім цього, дешеві квитки повинні стимулювати людей менше користуватися власними автівками.

Це цікаво Літній відпочинок з дітьми у Польщі: 10 ідей, як весело й пізнавально провести час

Що потрібно знати про проїзний квиток в Німеччині за 9 євро

Пасажир купує квиток на конкретний календарний місяць літа. Тобто, якщо ви придбаєте проїзний, наприклад, в середині червня, то скористатися ним зможете лише до кінця червня. На липень доведеться купувати новий квиток.

Де продається проїзний "BahnCard 100 light"

  • в автоматах з квитками;
  • на стійках обслуговування пасажирів;
  • у співробітників в автобусах та поїздах;
  • через додатки DB Navigator (в Мюнхені), HVV App та HVV Switch App (в Гамбурзі), BVG Fahrinfo-App, BVG Ticket-App та Jelbi (в Берліні), KVB (в Кельні), VVS (в Штутгарті);
  • на сайті betterweiter.

Як користуватися проїзним у Німеччині

Маючи на руках квиток "BahnCard 100 light", можна пересуватися будь-яким транспортом, що курсує на малі відстані і входить до мережі ÖPNV: автобуси, метро, міські електрички, приміські електрички, трамваї та регіональні потяги. При цьому дозволено робити необмежену кількість пересадок у будь-якому місті Німеччини.

Чи справляється німецька система пасажирських перевезень

Відомо, що по всій країні продано вже понад 7 мільйонів проїзних. А у період 4 – 6 червня у Німеччині були перші довгі вихідні цього літа, пов'язані зі Трійцею. Тож у ці дні припав пік поїздок за квитком за 9 євро. Понад 400 поїздів були переповнені, а багатьом пасажирам довелося відмовитися від мандрівки.

Як і очікувалося, кампанія за 9 євро викликала великий ажіотаж у регіональних поїздах, що призвело до значного збільшення випадків завантаження по всій країні,
– сказав представник німецького перевізника DB Regio Ральф Дамде.

Вам може бути цікаво – Меркель дала перші коментарі щодо війни: дивіться відео