Тож розповідаємо, де можна цікаво провести літній відпочинок із дітьми у Польщі. Добірку ідей підготував сервіс з переказу коштів TransferGo.

Актуально Пристрасті щодо безвізу: чи можна в'їхати до Польщі після того, як 90 днів вичерпані

Парки розваг для всієї родини

Найбільший парк розваг у Польщі – Energylandia. Він розташований у місті Затор, що за 30 хвилин від Кракова або Катовіце. На 43 гектарах розміщено кілька десятків атракціонів. Уся територія поділена на 6 тематичних секторів, один із яких – аквапарк. Найменші відвідувачі зустрінуть тут улюблених казкових персонажів, а дорослі зможуть полоскотати собі нерви на екстремальних атракціонах.


Парк розваг Energylandia / Фото tiqets

Цікаво провести час сім'єю можна в Afrykarium Вроцлавського зоопарку. Afrykarium присвячений виключно африканській фауні та є найбільшим океанаріумом у Польщі. Найвідвідуваніша зона парку – це зона Мозамбікської протоки, оскільки вона представлена ​​у вигляді тунелю із прозорими стінами. Прогулюючись під товщею води, можна поспостерігати за акулами, скатами та іншими тваринами та рибами.


Afrykarium Вроцлавського зоопарку / Фото inyourpocket

У Польщі понад 20 парків з динозаврами. Один з найбільших Jurapark в Красеюві, що за 20 кілометрів від міста Ополе. У ньому представлено понад 200 моделей доісторичних тварин у реальному розмірі. Відвідувачі можуть побачити оригінальні скам'янілості у палеонтологічному павільйоні. У Парку еволюції можна відчути себе справжнім мандрівником у часі та простежити розвиток планети протягом мільйонів років.


Парк з динозаврами Jurapark в Красеюві / Фото tripadvisor

Ще один динопарк Zatorland в Заторі відомий як найбільший парк з рухомими динозаврами в Європі – там встановлено понад 100 фігур тварин, більшість із яких рухаються та видають звуки. Серед атракціонів представлений Парк Комах, де є 28 фігур комах розміром з людину.


Найбільший парк з рухомими динозаврами в Європі Zatorland/ Фото abpoland

Можна навідатися також до сімейного парку розваг – Ферма ілюзій. Він розташований за 90 кілометрів від Варшави. Найпопулярніші з кількох десятків атракціонів – Літаючий будиночок таємниць та Золота шахта. Крім вражаючих експонатів та атракціонів, на Фермі ілюзій є зони активного відпочинку з відкритими басейнами.


Сімейний парк розваг Ферма ілюзій в Польщі / Фото polscha.travel

Природні пам'ятки Польщі

Один із найкращих способів відпочити та набратися сил – це провести час на природі. У Польщі є і море, і гори, і озера, і ліси. Ось лише кілька унікальних куточків природи на польській землі.

Незабутні краєвиди чекають на мандрівників на гірському озері Морське око, що розташоване в Татрах за 25 кілометрів від відомого польського курорту Закопане. Щоб дістатися озера, доведеться пройти 9 кілометрів пішки, але це того варте. Морське око входить до п'ятірки найкрасивіших озер світу за версією The Wall Street Journal.


Озеро Морське око в Татрах / Фото mojapl

У Польщі є останній у Європі ліс, повністю створений природою – Біловезька пуща. Ще в 15 столітті у цих хащах полював польський король Владислава II Ягелло. Біловезьку пущу називають царством зубра – найбільшого ссавця Європи. Тут займаються відновленням популяції цих тварин. Крім цього, у лісі багато туристичних маршрутів для пішохідних та велосипедних прогулянок.


Біловезька пуща / Фото naviny.belsat

Край Мазурських озер поляки називають дивом природи: "Mazury — cud natury". У нього входять понад 2000 озер, які з'єднані 12-ма каналами та 8-ма річками. Любителі спокійного відпочинку точно оцінять цю локацію. З травня до жовтня тут працюють прогулянкові катери.


Мазурські озера / Фото polscha.travel

Через Мазурський ландшафтний парк проходить один із найкрасивіших байдаркових туристичних маршрутів Європи – Крутиня. Водна траса простяглася майже на 100 кілометрів. Серед багаторічних дубів і сосен, що ростуть на березі, можна зустріти місцевих мешканців: беркута або орлана-білохвоста.


Водна траса Крутиня / Фото polscha.travel

Найкрасивіші в Польщі кліфи – обривисті морські скелі – височіють на острові Волін. Схили розтягнулися на 15 кілометрів уздовж берега Балтійського моря і на деяких ділянках досягають висоти понад 90 метрів. Волінський національний парк пропонує цілу мережу туристичних маршрутів. Під час прогулянки можна побачити круті береги, постльодовикові озера та морський маяк Кікут.


Острів Волін / Фото polsha24

Бюджетний відпочинок у Польщі: поради для туристів

  • Зазвичай червень є трошки дешевшим місяцем в плані відпочинку, оскільки попит у туристичній сфері починає зростати після закінчення навчального року (цьогоріч – після 24 червня). А пік сезону у Польщі припадає на період національних свят: початок травня та середину серпня. В цей час найбільше відпочиваючих та найвищі ціни.
  • Найдешевший вид транспорту в країні – поїзди. Але треба враховувати, що потяги у Польщі часто спізнюються.
  • Дешевше ночувати у приватному будинку, ніж у готелі або пансіонаті. Найпопулярніший сервіс з пошуку житла – Nocowanie.
  • Щоб зменшити витрати під час літнього відпочинку, можна зупинятися у маленьких населених пунктах, уникаючи відомих курортних міст.