Працює на заводі й знімає відео для тіктоку: як 22-річний українець став популярним у Польщі

8 грудня 2021, 13:48
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Олегу Кострибі – 22 роки. Він родом з маленького буковинського села Вовчинець. Вже понад рік українець разом з дружиною живе та працює у польському місті Ольштин. Туди переїхав у пошуках кращої долі та заробітку.

Зараз хлопець працює на заводі, а ще – активно знімає життєві відео для тіктоку. Про те, чим займається Олег та що радить землякам, які хочуть переїхати на роботу в інші країну, він розповів у проєкті "Українці за кордоном".

Важливо Отримання карти побиту в Польщі: яких помилок слід уникати, щоб пришвидшити процес

Про відеопроєкт "Українці за кордоном"

“Українці за кордоном" – це відеопроєкт про успішних емігрантів. Це проєкт компанії TransferGo, яка спеціалізується на міжнародних грошових переказах. TransferGo постійно ділиться історіями успіху українців за кордоном та активно підтримує трудових мігрантів. Існує чимало стереотипів про трудову міграцію, але українці часто розвінчують їх. Адже за межами батьківщини відкривають свій бізнес, реалізовують культурні проєкти та здобувають міжнародні нагороди. TransferGo розповідає про таких людей. Переглянути усі епізоди "Українці за кордоном" можна у ютубі. Аби стати героєм проєкту, потрібно написати про це в інстаграмі TransferGo.

Я знаю, перед якими труднощами постають українські мігранти в Польщі. Я сам переїхав 2,5 роки тому і чудово розумію, що стоїть за кожним таким переїздом. Мені приємно, що наші герої діляться з нами своїми часто нелегкими історіями, своїми успіхами та невдачами. Майже щоразу на зйомках в мене "мурашки по шкірі", коли я розмовляю з героями та чую неймовірні факти з їх мігрантського життя. Для нас, як для компанії, яка турбується про українців, важливо розповідати такі історії, надихати інших і давати їм віру в завтра,
– пояснює Юрій Синенький, менеджер з маркетингу.

Зверніть увагу! Сервіс TransferGo є найчастішим вибором мігрантів. Користувачів приваблює простий інтерфейс додатку, мінімальні комісії та швидкість надсилання коштів. А якщо в українців виникнуть питання, то служба підтримки надасть фахові консультації українською чи російською мовою.

Як українець переїхав у Польщу

У себе на батьківщині Костриба здобув освіту в будівельному ліцеї. Втім, жодного дня так і не працював за цією спеціальністю. Одразу після випуску влаштувався на роботу охоронцем, а згодом потрапив на кухню. "З дитинства я дуже люблю готувати, завжди мамі допомагав. Саме вона мене всьому й навчила", – зазначив хлопець. Каже, що йому подобається готувати практично все: від салатів і до гарячих закусок.

Втім, за словами Олега, в Україні знайти добре оплачувану роботу у цій сфері непросто. До того ж, потрібно постійно бути на ногах, інколи й до 16 годин. Костриба переконаний, що це того не вартує. Тож, спробувавши себе у різних професіях в Україні, він вирішив поїхати працювати за кордон. На той час хлопець вже мав багато знайомих-мігрантів й спілкувався з ними про це. Польщу обрав насамперед через мову. Адже вона досить схожа з українською, тож і вивчити було легше.

Від 53 до понад 24 000 підписників за пів року

Українські мігранти у Польщі добре знають Кострибу. Все завдяки тому, що він активно веде свою сторінку в тіктоці. Там хлопець розповідає історії про життя за кордоном, жартує про проблеми мігрантів та описує веселі ситуації, які з ними трапляються. Все починалося лише з 53 підписників. Станом на 7 грудня їх вже понад 24,4 тисячі. Цю аудиторію хлопець збирав близько 6 місяців. Найпопулярніше його відео зібрало майже 1,5 мільйони переглядів.

Для мене зараз це вже трохи більше, ніж хобі. Мені дуже подобається знімати, монтувати. Подобається, як люди реагують на мої відео,
– підкреслив українець.


Олег на вечірці для блогерів у Варшаві від TransferGo  / Фото TransferGo

Костриба запевнив, що читає усі коментарі під своїми публікаціями й майже на всі старається відповідати. Хлопець каже, що любить спілкуватися з аудиторією. При цьому, вважає, що навіть хейтери – це прекрасно. ”В мене їх мало, але хочу, щоб було більше”, – стверджує він.

За словами українця, наразі тікток ще не приносить йому багато прибутку. Втім, перші "плоди" вже є. Зазвичай у хлопця двічі або й тричі на місяць замовляють рекламу в цій соцмережі. В середньому вона обходиться замовнику в 300 – 400 злотих.

Дружина – головний мотиватор

Костриба переїхав до Польщі з дружиною, разом вони в Ольштині орендують квартиру. Блогер наголосив, що багато чому завдячує саме підтримці коханої. “Буває, що не хочу деколи знімати відео або приходжу з роботи й не маю на це часу. Вона тоді каже, що у мене класно виходить, що вірить в мене. Вона – мій головний мотиватор”, – підкреслив Олег.

Українець каже, що в Ольштині його вже навіть почали впізнавати на вулицях люди. В інстаграмі інколи пишуть, що бачили його, наприклад, в магазині. Але чомусь не завжди наважуються підійти. Олег запевнив, що завжди готовий поспілкуватися й навіть може зняти з підписником спільне відео для тіктоку.

Перший невдалий досвід та кастинг на "МастерШеф"

Втім, коли Костриба вперше опинився у Польщі, то зіштовхнувся з низкою проблем. Тоді він потрапив на виробництво напівфабрикатів з курки. Каже, що ця робота була фізично важкою, а ставлення поляків до українців – жахливим. "Ми потрапили туди через знайомого. Він привіз нас, влаштував, поселив у хостел. Там жило дуже багато людей, понад 100", – пригадав хлопець. Він пояснив, що затримався на тій роботі всього лиш на 3 місяці. Могло бути й ще менше, але Олег підписав договір, згідно з яким мав відпрацювати 82 дні без виїзду з міста та вихідних. "Не знав, що підписую. Мені підсунули такі документи. А я без досвіду, то й поставив підпис", – пояснив українець.


Український мігрант став популярним тіктокером / Фото TransferGo

Після такого невдалого досвіду він повернувся на батьківщину й ще пів року працював у ресторані. За цей період навіть встиг взяти участь у кастингу на кулінарне шоу "МастерШеф". Та, на жаль, не пройшов далі. "Я думав, що оцінюють страву. Але потім з’ясувалося, що більше звертають увагу на харизму. На те, як ти поводишся в кадрі", – зазначив він. Коли українець йшов на кастинг, то чітко вирішив, що спробує лише раз. Мовляв, якщо пройде, то добре, а якщо ні, то матиме за плечима цікавий досвід.

Поради для тих, хто хоче мігрувати у Польщу

Зараз Костриба працює "магазиняром" на заводі пластикових виробів. З польської мови "магазин" перекладається як склад, тобто він є працівником складу. Працює по 12 годин, 6 днів на тиждень (шостий – за бажанням), інколи у нічні зміни. Спочатку, пригадує Олег, було дуже важко. Втім, з часом до всього звикається.


Костриба на роботі на заводі / Фото TransferGo

В обов'язки Олега входить, зокрема, прийом готової продукції із заводу. Її він має відправляти клієнтам. Умовами праці та оплатою українець задоволений. Стверджує, що зарплати йому вистачає, аби жити нормально й забезпечувати свою родину.

У вільний час ми з дружиною стараємося не сидіти вдома. Це дуже гарна порада: не залишайтесь на вихідних вдома. Бо просто не будете помічати, що це вихідний,
– наголосив Костриба.

Українець каже, що найголовніше після переїзду – не здаватися та слухати лише себе. Мовляв, завжди будуть люди, які заздритимуть й навіть захочуть "вижити" з роботи. Та треба впевнено йти до мети й не зважати на них. Ще одна важлива порада: вчити польську. Адже знаючи мову, буде легше порозумітися з місцевими мешканцями й завести нові знайомства.

Кілька порад для майбутніх тіктокерів

Хлопець пояснив, що спочатку соромився знімати відео, наприклад, на вулиці. Але згодом почав уявляти, що просто розмовляє з кимось телефоном. Адже коли йде містом й спілкується з рідними, то не звертає увагу на те, що хтось може на нього дивитися. Так вдалося побороти свій страх й він почав знімати фронтальні відео та історії. "Зараз я сам собі подобаюсь у кадрі, хоча колись такого не було", – наголосив блогер. Найголовніше порада для тіктокера, на його думку, звучить просто: "Ніколи не здавайся, позорся до кінця".


Костриба розповів, як перестав соромитися у кадрі / Фото TransferGo

Блогер хоче повернутися в Україну

Попри те, що зараз у Польщі в Костриби все складається дуже добре, він таки планує повернутися на батьківщину. Саме в Україні він хотів би розвивати свій бізнес. Чоловік наголосив, що часто талановита та працьовита молодь, як і він, виїжджає за кордон у пошуках кращої долі. Та він хотів би переїхати назад в Україну, але вже з тим досвідом, який отримав у Польщі. Олег має намір відкрити власну справу в рідних Чернівцях. Вже навіть знає, яку саме, та поки ще не готовий ділитися цим публічно.

Новий епізод "Українці за кордоном" від TransferGo: дивіться відео