Недотримання правил може призвести до значних штрафів, як-от їзда по тротуарах або нехтування необхідними документами. Нововведення почало діяти із 20 жовтня. За що можуть штрафувати людей, які керують немоторними транспортними засобами – дізнайтеся далі!

Читайте також Скільки українців торік отримали соціальну допомогу в Польщі: офіційні дані

Роверисти у Польщі можуть отримати штраф: за що

З метою забезпечення громадської безпеки та регулювання транспорту в житлових і транспортних зонах, влада запровадила нові заходи для покарання тих, хто їздить на велосипедах або електричних самокатах дорогами загального користування. Порушникам, зокрема тим, хто створює небезпеку для пішоходів, користуючись тротуарами, загрожує значний штраф у розмірі від 50 до 200 злотих (від 432 до 1 730 гривень).

Водночас особи, які керують немоторними транспортними засобами без необхідних прав, будуть оштрафовані на суму в розмірі до 1 500 злотих (еквівалентно 13 000 гривень).

Згідно із правилами, дітям до 10 років дозволяється кататися на велосипедах і самокатах тільки в супроводі дорослого. А у віці від 10 до 18 років необхідно мати принаймні велосипедну картку або водійські права категорії A1, AM, B1 або T. Для дорослих достатньо посвідчення особи.

Також догану або штраф до 1 500 злотих отримати за такі правопорушення:

  • ненадання дороги пішоходу;
  • об'їзд транспортного засобу, який зупинився перед пішохідним переходом;
  • непропуск на переході людей з інвалідністю.

Які суми штрафів за порушення їзди на велосипеді у Польщі

Які суми штрафів за порушення їзди на велосипеді у Польщі / Фото UnSplash

Як отримати велосипедну картку в Польщі?

Для законного пересування на велосипеді особи віком від 10 до 18 років зобов'язані отримати велосипедну картку. Іспит для отримання цієї картки проводиться в школах, як правило, протягом літнього місяця червня. Але для тих до 18 років, які не навчаються в початковій школі, заняття проводяться у WORD (воєводський транспортний центр). Видачу велосипедної картки контролює директор дорожнього центру.

Щоб успішно скласти іспит з водіння велосипеда, майбутні учні повинні успішно пройти як практичну, так і письмову частину.