За підтримки TransferGo спробуємо розібратися в актуальній міграційній ситуації серед громадян України. Зокрема, поговоримо про те, які напрямки найчастіше обирають українці та їхній соціально-економічний статус.
Читайте також Що треба знати випускникам 8 класу в Польщі: основні нюанси
Де в Європі найбільше біженців з України
Через злочинне російське вторгнення на українські землі мільйони людей змушені були залишити свої домівки і шукати прихисток та роботу в інших державах.
Міграція українців охопила різні регіони Європи, але основними напрямками, куди масово їдуть наші земляки, залишаються Польща, Чехія, Словаччина, Німеччина та Італія. Також велика кількість українців емігрує до Канади та США.
Станом на початок 2023 року, за кордоном (крім Росії та Білорусі) перебувало майже 5 мільйонів українських біженців. За даними ООН, статус тимчасового захисту у країнах Європи до 3 січня 2023 року отримали близько 4,9 мільйона громадян України. Це близько 1% від населення ЄС.
Майже 5 мільйонів українських біженців перебуває за кордоном / Фото unsplash
Портрет українських біженців за кордоном
До початку 2022 року переселенцями були переважно 30 – 40-річні чоловіки, що працювали на різних роботах, а згодом поверталися додому. Зараз портрет українця за кордоном досить різноманітний, оскільки це залежить від багатьох чинників, таких як країна перебування, вік, освіта, професійні навички та інші.
Що робить вимушено переміщених осіб унікальними порівняно з попередніми мігрантами? На сьогодні більшість переселенців – це жінки та діти – 87%.
Українки, які втекли від війни, переважно віком від 35 – 59 років, а також багато жінок 18 – 34 років. 70% з переселенців мають вищу, повну або незакінчену освіту, що є для Європи рідкістю. 47% зі всіх переселенців живуть на соціальні виплати або готівкові кошти, тобто люди, які не отримують заробітну плату в країнах, де перебувають. 28% мігрантів працюють зараз за кордоном.
Серед регіонів України, з яких найбільше людей виїхало, лідерами є Київ та Харків – відповідно 18% і 15%. До трійки міст також увійшло і Дніпро. Найменше біженців фіксують з Хмельницької, Чернівецької і Кіровоградської областей.
У більшості випадків українці за кордоном працюють на низькооплачуваних роботах, таких як будівництво, ресторанний бізнес, сільське господарство, прибирання тощо. Але все більше наших громадян посідають високооплачувані посади в ІТ, економіці та медицині.
Біженці з України у Європі / Фото unsplash
Скільки грошей українські заробітчани переказали в Україну
НБУ опублікував інфографіку, яка показує, що з початку війни в Україну стало надходити менше грошей з-за кордону, водночас кількість переказів в інші країни побільшало. Загалом у 2022 році в Україну надійшло грошових переказів на суму у 13 мільярдів доларів, що на 13,5% менше порівняно з попереднім роком.
У Нацбанку підкреслили, що йдеться про грошові перекази з усіх джерел, включаючи офіційні канали, такі як банки, міжнародні системи грошових переказів та поштові відділення, а також неофіційні джерела, такі як перекази "з рук в руки".
З одного боку, "старі" мігранти стали переказувати менше коштів в Україну через охолодження європейських економік та виїзд за кордон частини українців, які були реципієнтами цих переказів. З іншого – значна частина українців, які виїхали після початку війни, працевлаштовувалася і зберігала високий рівень переказів,
– каже молодший економіст Dragon Capital Дмитро Тараненко.
Допомагайте своїм близьким фінансово, де б ви не були. Разом з TransferGo переказати кошти на будь-які потреби можна у 160 країнах світу. Міжнародний сервіс гарантує швидкі транзакції, низькі комісії та жодних прихованих платежів.