На полях розклали 15 тисяч килимів ручної роботи. Дорогі екземпляри лежатимуть під палючим сонцем кілька тижнів.

Читайте також Інші туристи не знають: кращі 8 небанальних локацій Стамбула

На полях Анталії можна побачити незвичайне явище

Поля, на яких зібраний врожай пшениці, покривають тисячами килимів ручної роботи вартістю сотні тисяч доларів. Їх звозять власники килимових магазинів згідно з давньою традицією. Поки ексклюзивні килими "визріватимуть" на полях, їх охоронятиме воєнізована охорона із собаками та ліхтарями.

Килимові підприємства ремонтують килими, деяким з яких більше сотні років. А потім цінні вироби розкладають на сонці, щоб яскраві візерунки вигоряли до пастельних відтінків. Також сонце вбиває у ворсі мікроби.

Килими на полях Анталії / Фото m.star.com.tr

За такі "вицвілі" килими іноземні туристи готові платити тисячі доларів. Клієнти переважно з Франції, Німеччини та США. Кожен килим, який "засмагає" на пшеничному полі, вже має власника.

Ми стежимо за тим, щоб ці килими ставали пастельними під сонцем. Деякі килими тримаємо на сонці місяць, а деякі 4. Це залежить від того, скільки пастелі хоче клієнт. Процес проводиться лише у літні місяці,
– розповів один із місцевих торговців килимами.

Ексклюзивні килими періодичні перевертають. Вночі вони вбирають вологу від роси. Ці процеси підвищують цінність килима, тому люди працюють і вдень, і вночі.

"Гламурні поля" приваблюють туристів та фотографів з усього світу / Фото m.star.com.tr

Килими Туреччини: цікаве

Турецькі килими вирізняються яскравою палітрою фарб. Загалом переважають жовті та сині кольори. На класичних турецьких килимах поширені геометричні візерунки, квіткові орнаменти, ісламська символіка.

Як правило, турецькі килими виготовляються виключно з натуральних матеріалів, таких як шовк, овеча вовна та бавовна і ткуться подвійним турецьким вузлом, і такі килими можуть прослужити 100 – 150 років.