Страйк розпочнеться 9 лютого о 9:00. Таку інформацію повідомив Міхал Колодзейчак – л ідер AGROunia, аграрного політичного руху в Польщі.

Читайте також Зміни до закону про іноземців у Польщі: все, що важливо знати українцям

Дороги перекриватимуть тракторами

За словами Колодзейчака, протестувальники вийдуть на дороги із тракторами. У деяких населених пунктах вони перекриватимуть вулиці на кілька годин, але у більшості випадків мовиться про перекриті проїзди до міст.

Організатори пояснили, що їхня основна мета – донести до місцевих жителів, що проблеми фермерів – це і їхні проблеми також. Мовляв, чим більші витрати йдуть на виробництво продукції, тим дорожчою вона буде на ринку.

Ми не можемо дивитися на безпорадність влади. Ми не помремо мовчки. Хоча гордість не дозволяє, але ситуація змушує нас виходити на дороги,
– підкреслив лідер AGROunia.

Чого вимагають польські фермери

Польські фермери закликають врегулювати питання ціни на м'ясо, адже упродовж тривалого часу вони були навіть нижчими від собівартості. Також вони просять владу долучитися до боротьби з африканською чумою свиней. Мовляв, з 2014 року цю проблему ніяк не намагалися усунути.

Протестувальники поскаржилися на неконтрольоване ввезення продуктів з-за кордону. "Ці продукти імпортують до польських компаній й упаковують для супермаркетів, де їх розфасовують у польську тару. Ми закликаємо уряд втрутитися", – підкреслили в AGROunia.