У Польщі вимагають відновити залізничне сполучення Перемишля з Україною
Джерело:
Petycje Obywatelskie AvaazМісцеві організації подали петицію на ім'я прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравєцкого з проханням відновити рух потягів з Перемишля до України. Призупинення залізничного сполучення з Україною автори документу вважають несправедливими рішенням і таким, що заважає бізнесу вийти зі спричиненої пандемією кризи.
Автори петиції закликають польський уряд негайно повернути рух потягів з Перемишля до Львова, Києва та Одеси. Своє незадоволення вони пояснюють тим, що, мовляв, з Перемишля сьогодні можна добратися прямими потягами до Німеччини, Австрії, Чехії, Словаччини, але, чомусь, не до України.
Цікаво Витирати українцями ноги ніхто не в праві, – українка про досвід депортації та боротьбу за права
Про що йдеться в петиції
Ми протестуємо проти нерівноправного ставлення до міст та регіонів при застосуванні епідемічних обмежень, які є неадекватними до загрози,
– йдеться в повідомленні.
Автори документу додають, що після майже двох років карантину для туризму, торгівлі та гастрономії прикордонного Перемишля подальше припинення залізничного сполучення з Україною означає втрату додаткового шансу вийти з економічної кризи, тоді як для залізничної станції в Перемишлі відновлення сполучень є можливістю повернути провідну роль пересадкового хабу на східному кордоні Польщі та ЄС з Україною.
Підписантами протесту стали такі організації:
- Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art;
- Fundacja Azymut;
- Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju "Perła Galicji";
- Przemyski Klaster Turystyczny;
- Fundacja Galicyjskich Dróg Żelaznych;
- Porozumienie MOST;
- Stowarzyszenie Linia102.pl.
Цей перелік є відкритим.
Нагадаємо, нещодавнє розпорядження польського уряду засвідчило, що залізничне пасажирське сполучення між Польщею та Україною не відновиться щонайменше до 1 вересня 2021 року.Крім того, для в'їзду в Україну громадяни Польщі повинні пред'явити відповідну страховку та негативний результат тесту на COVID-19 (ПЛР чи антиген), який необхідно провести протягом 72 годин до перетину українського кордону, або документ, що підтверджує завершення повної вакцинації від коронавірусу.
Громадян України, своєю чергою, у Польщі поміщають на карантин. Тест, проведений у країні, з якої людина походить, не є підставою для звільнення від карантину. Мандрівники, які потрапили під карантин, можуть у Польщі пройти тест протягом 48 годин після перетину кордону. Негативний результат такого тесту звільнить їх від карантину. Тип тесту: ПЛР або антигенний.