Зараз до Польщі прибувають переважно жінки та діти. Натомість багато чоловіків повернулися в рідні краї, щоб чинити опір ворогу. Тому у Польщі утворилася критична нестача працівників, які могли б виконувати важку фізичну роботу. Вакансії хочуть пропонувати білорусам, які планують втечу від режиму Лукашенка.

Актуально Як знайти роботу в Польщі: варшавське управління зайнятості допомагає українцям влаштуватися

Детальніше про пропозицію польських підприємців

Лише за останні тижні близько 100 000 чоловіків повернулися до своєї країни, щоб захищати її від агресора, констатують бізнесмени в Польщі. В результаті відтоку працівників, важливі галузі польської економіки зіткнулися з серйозною проблемою нестачі робочої сили.

Відтак, з ідеєю пришвидшення процесу легалізації білорусів на території Польщі та спрощення процедури їх працевлаштування одразу по перетину кордону звернулися до уряду одразу кілька спілок польських підприємців, серед яких:

  • Business Centre Club (BCC);
  • Федерація польських підприємців (FPP);
  • Конфедерація Lewiatan;
  • ZPP;
  • Працедавці РП;
  • Асоціація польських ремесел.

Через безпрецедентний наплив біженців, які тікають від війни, до Польщі уряд підготував спеціальний акт, який передбачає особливі умови для легалізації перебування українців та отримання права на роботу. В результаті, сотні тисяч людей, які перетинають кордон, можуть негайно шукати роботу легально, отримуючи таким чином фінансову незалежність від будь-якої державної допомоги, – йдеться у зверненні підприємців.

Польські бізнесмени попросили звернути увагу на те, що значна кількість білорусів хоче втекти з країни через побоювання подальших репресій та масового призову на військову службу.

"Ми звертаємося до уряду з проханням додати – як частину поправок до спеціального закону – можливість швидкої легалізації перебування та працевлаштування також для білорусів на тих самих умовах, що й для українців. Таким чином ми також зможемо підтримати потреби польської економіки та атакувати режим Лукашенка", – зазначено у проханні.

У Польщі затримали російського шпигуна: дивіться відео