Переказ грошей в Україну з-за кордону: що треба знати
Попри війну в нашій державі, українці, які перебувають за кордоном, продовжують активно переказувати гроші додому. Здебільшого для того, аби підтримати фінансово рідних та близьких, які залишилися в Україні.
Нині існує безліч способів переказу коштів, але кожен має свої нюанси. Розповідаємо, як обрати оптимальний варіант, щоб зробити це швидко, зручно та при цьому не переплатити за комісію.
Може зацікавити Як отримати додаткові 22 євро від сервісу грошових переказів
Що необхідно враховувати при виборі способу переказу коштів
Послуга переказу грошей з-за кордону може вимагати додаткових витрат, такі як комісія за переказ, а також курс обміну валюти Тому, обираючи спосіб переказу коштів, варто перевірити всі наявні умови, в іншому разі – можна втратити кругленьку суму.
Так, щоб не переплатити за комісію, необхідно з'ясувати:
- які тарифи на переказ суми, що збираєтеся надсилати;
- чи існують обмеження на мінімальну та максимальну суму переказу;
- чи будуть відправлені кошти видаватися у валюті відправлення, або будуть перераховані за курсом в гривню;
- які курси обміну іноземної валюти в гривню будуть застосовуватися;
- чи будуть стягуватися комісії і в якому розмірі;
- який поточний курс валют банку-отримувача та НБУ;
- чи пропонує система додаткові можливості.
Також важливо розуміти від чого залежить курс обміну валюти при переказі грошей в Україну з-за кордону. Міжнародні сервіси грошових переказів не мають доступу до внутрішнього валютного ринку в Україні – вони працюють з локальними партнерами, які встановлюють для них курс обміну. Тому не можуть запропонувати такий самий курс, який пропонують місцеві ринки готівкової валюти в Україні. До того ж курс обміну змінюється багато разів на день.
При переказі коштів слід враховувати курс обміну валюти / Фото Pinterest
Тож, якщо підійти відповідально до вищеперелічених пунктів, то це значно спростить процедуру переказу й отримання грошей відповідно.
Варіанти переказу коштів
З’ясувавши всі важливі умови, слід обрати варіант переказу грошей. Зауважимо, що цей момент є чи не найважливішим, адже їх існує чимало. При цьому справді безпечних і вигідних – небагато.
Серед найпопулярніших – міжнародний поштовий переказ, платіжні системи SWIFT, відділення агенцій грошових переказів, онлайн сервіси грошових переказів, а також електронні гаманці.
Міжнародний поштовий переказ
У багатьох країнах саме національні поштові оператори є призначеними операторами з надання поштових платіжних послуг. Такі перекази є одними з найпопулярніших.
Варіант поштового переказу ідеально підійде тим, у кого немає рахунків в банках, або в разі, якщо одержувач переказу в Україні перебуває у віддаленому населеному пункті, де немає банківських відділень, але є відділення пошти.
Наприклад, таку послугу пропонує "Нова пошта" – перекази здійснюються через одні з найбільших міжнародних платіжних систем RIA та Western Union.
Міжнародні поштові перекази за допомогою "Нової пошти" / Фото "Нова пошта"
Для того, щоб отримати грошовий переказ RIA, потрібно звернутися у пункти надання фінансованих послуг компанії "Пост Фінанс", які є у відділеннях "Нової пошти", повідомити оператору номер переказу та пред'явити паспорт.
Зазначається, що переказ, який надійшов із-за кордону без відкриття рахунку в один робочий день, виплачується повністю в один операційний день у сумі, що не перевищує 399 999 гривень.
Якщо ж кошти відправляли через Western Union, то отримати їх можна у будь-якому з пунктів ТОВ "НоваПей", що є у відділеннях. Також слід повідомити номер переказу та пред'явити документи, що посвідчують особу.
Щодо лімітів через Western Union, то, як зазначають на сайті "Нової пошти", сума однієї транзакції без відкриття рахунку не може перевищувати 200 000 гривень.
Зауважимо: у відділеннях "Нової пошти" не можна отримати переказ з росії та білорусі. Єдине рішення для відправника – відкликати переказ, щоб повернути кошти.Крім того, до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну послугу міжнародних переказів пропонувала й Укрпошта. Втім, наразі приймання міжнародних переказів тимчасово зупинено.
Міжнародна платіжна система SWIFT
Також популярний спосіб переказати гроші в Україну – міжнародна міжбанківська система переказів SWIFT. Найбільша кількість переказів відбувається саме цим варіантом.
За допомогою SWIFT-переказу ви можете здійснювати транзакції в будь-якій валюті і в будь-який банк світу. Однак його реалізація займає більше часу, ніж у випадку звичайних онлайн-переказів, – в середньому близько 3 – 5 робочих днів.
Що треба знати про перекази через SWIFT / Фото swift
Щоб здійснити переказ через SWIFT, і у відправника, і в одержувача повинні бути відкриті рахунки в банках. Вартість переказу складає від 0,2% до 1,5% від суми платежу, а обмежень по сумі переказу, як правило, немає.
Також варто додати, що для того, щоб зробити SWIFT переказ необхідно знати детально всі банківські дані отримувача. Якщо чогось не буде, то термін доставки може бути подовжено. Банки пропонують перевірку даних, але за додаткову оплату.
Читайте також Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Ще одна особливість SWIFT-переказів – це їхня адресність. Найчастіше, відправка переказів за міжнародними системами грошових переказів не обмежує отримувача у місці виплати переказу, а за системою переказів SWIFT виплата переказу проводиться у конкретному банку, згідно з реквізитами, зазначеними у платіжному дорученні.
Також слід знати й про один із недоліків SWIFT. Мовиться про можливу появу додаткових витрат під час відправлення чи отримання коштів. Річ у тім, що не завжди можна заздалегідь визначити вартість переказу, оскільки це залежить від того, яка кількість банків виступає посередниками в тій чи іншій транзакції.
До слова, стандартний переказ SWIFT набагато повільніший, ніж, наприклад, SEPA або Perekaz24. Тож слід звернути увагу й на ці системи.
Western Union і MoneyGram
Якщо ж немає банківського рахунку або картки й потрібно відправити тільки готівку, то варто скористатися загальновідомими системами Western Union і MoneyGram. Серед їхніх переваг безпека та порівняльна простота здійснення переказу.
Серед недоліків – висока комісія (наприклад, при пересиланні в Україну 1 000 євро комісія становитиме приблизно 20 євро), хоча, системи вже дещо знизили свої тарифи в певних випадках. Також недоліком є те, що потрібно знайти та відвідати відділення.
Що треба знати про міжнародні перекази / Фото UnSplash
Це не єдині міжнародні системи переказів, що пропонуються до співпраці в банках України, але точно ті, що нададуть вам гарантії.
TransferGo – безпечні перекази за лічені хвилини
На арену міжнародних переказів постійно виходять нові компанії, як-от TransferGo. За 10 років сервіс вже встиг добре зарекомендувати себе.
TransferGo – один з перших міжнародних сервісів грошових переказів, який зупинив перекази в Росію після 24 лютого 2022 року та скасував комісію за миттєві перекази на українські картки та банківські рахунки. А у жовтні 2021-го міжнародна платіжна система TransferGo була зареєстрована в Національному Банку України.
Цей сервіс грошових переказів один із найшвидших та найбезпечніших у Європі та перша загальноєвропейська компанія, яка дає гарантії, що гроші будуть доставлені одержувачу впродовж 30 хвилин.
Тож якщо треба швидко та безпечно переказати гроші з європейського рахунку на український, TransferGo – оптимальний вибір. 4 мільйони користувачів сервісу по всьому світу підтверджують це!
Сервіс міжнародних переказів TransferGo / Фото NordWood Themes
Крім того, що TransferGo пропонує низькі комісії та практично миттєве перерахування коштів, користуючись сервісом ви можете ще й заробити. Йдеться про реферальну програму "Запроси друга". Все, що потрібно – знайти людей, які хочуть відправити кошти в Україну з будь-якої країни Європи. Бонус особи, яка рекомендує сервіс сягає 22 євро за кожного запрошеного, який зробить переказ на 100 євро. Тож, окрім можливостей міжнародних переказів, ця платформа ще й приносить додатковий заробіток.