Подорож на власному авто: що потрібно врахувати, плануючи поїздку в Угорщину

22 квітня 2024, 17:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

З 24 лютого 2022 року майже увесь світ об’єднався в прагнення допомогти Україні. Серед країн, які виразили готовність прийняти переселенців, була й Угорщина. Так, станом на квітень 2024 року сюди переїхали приблизно 59 тисяч українців.

Оскільки авіаперельоти тимчасово недоступні, українці шукають альтернативні шляхи виїзду за кордон. Частина із них прямує до Угорщини на власних автомобілях. При цьому країна нерідко стає транзитом для тих, хто переїжджає в інші європейські країни. 

До теми Зелена карта для виїзду за кордон: основні нюанси, про які слід знати кожному водію

Щоб запобігти затримкам та витратам, водіям важливо заздалегідь ознайомитися з правилами дорожнього руху (ПДР) Угорщини. Необхідну інформацію зібрав міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Основні ПДР в Угорщині

В Угорщині культура водіння відповідає європейським стандартам. Акцент у країні роблять на безпеку всіх учасників руху. Особлива увага приділяється водіям, які повинні дотримуватися базових правил. Серед них:

  • Водіям обов'язково включати ближнє світло фар протягом усього року, незалежно від часу доби та погодних умов – 24/7.
  • Максимально допустимий рівень алкоголю у крові – 0,0 проміле.
  • Заборонено розмовляти телефоном під час руху.
  • Усі пасажири, зокрема діти, повинні бути пристебнуті ременями безпеки (для дітей зі зростом нижче 150 сантиметрів потрібне дитяче крісло).

В Угорщині діти в авто повинні бути пристебнуті ременями безпеки та їздити в кріслі / Фото Shuttestock

  • В автомобілі обов'язково повинні бути аптечка, знак аварійної зупинки й світловідбивний жилет.
  • Прозорість тонування вітрового скла та передніх бічних вікон не повинна перевищувати 75% та 70% відповідно.

Окрім цього в Угорщині діє обмеження швидкості:

  • у населених пунктах – 50 кілометрів за годину;
  • на дорогах поза населеними пунктами – 90 кілометрів за годину;
  • на шосе та автошляхах – 110 кілометрів за годину;
  • на автомагістралях та автострадах – 130 кілометрів за годину.

Водночас порушення швидкісного режиму тягне за собою серйозні наслідки. Навіть перевищення швидкості всього на 1 кілометр на годину може призвести до значного штрафу.

В Угорщині здебільшого дорожні знаки відповідають тим, що використовуються по всій Європі. Дотримання цих правил водіння сприяє безпечній та законній поїздці різноманітними ландшафтами країни та жвавими міськими районами.

Проїзд платними дорогами Угорщини – віньєтка

Для проїзду платними дорогами Угорщини водії зобов'язані придбати електронну дорожню віньєтку – це форма оплати за проїзд автомагістралями в Європі. Наклейку, що свідчить про оплату транспортного податку, можна придбати онлайн або в спеціальних терміналах, роздрібних магазинах, АЗС, а також на самому кордоні.

Українцям, які планують заїжджати в Угорщину на власному авто, слід звернути увагу, що плату за проїзд автострадами на 2024 рік було збільшено. Її вартість залежить від типу авто та терміну дії. Наприклад, віньєтка на мінімальний термін – 10 днів – для легкового авто обійдеться приблизно в 6 400 форинтів (16 євро). Ще є місячні та річні варіанти. Також з кінця березня цього року ЄС зробив обов'язковим продаж щоденних віньєток. Така коштує 3 950 форинтів (10 євро).

Слід зауважити, що влада Угорщини суворо дотримується системи віньєток, і ненадання дійсної може призвести до значних штрафів і пені. Якщо водій заїхав на платну ділянку дороги, у нього є 60 хвилин, щоб придбати віньєтку або покинути таку ділянку дороги. Тому варто подбати про її наявність заздалегідь.

У 2024 році ці автомагістралі Угорщини є платними / Фото Medvi

Страхування для в'їзду – теж обов'язкове

Для перетину кордону з Угорщиною обов'язковою умовою є наявність міжнародного страхового полісу, відомого як "Зелена карта". За відсутності такої страховки, або якщо термін її дії закінчився, водії будуть зобов'язані придбати прикордонний страховий поліс за значно вищою вартістю.

Вартість прикордонного страхового полісу починається від 250 євро на місяць, що значно дорожче, ніж "Зелена карта", яка коштує близько 1 800 гривень (42 євро) на місяць.

Читайте також Нідерланди для українців: які правила в'їзду та проживання у 2024 році

При цьому, спіймані без страховки водії в Угорщині, можуть зіткнутися з жорсткими покараннями, включаючи штрафи, конфіскацію автомобіля і навіть депортацію з подальшою забороною на в'їзд.

В Угорщині планують змінити ПДР

Угорщина вирішила провести масштабний перегляд правил дорожнього руху країни. Крім правил дорожнього руху, перегляд стосуватиметься:

  • інструкцій з водіння,
  • забезпечення дотримання та санкцій,
  • технічних вимог до транспортних засобів,
  • встановлення меж для використання безпілотних транспортних засобів.

Прогнозується, що Міністерство будівництва та транспорту надасть рекомендації для водіїв до 31 березня 2025 року. Тож переселенцям з України рекомендують слідкувати за оновленнями.

Нагадаємо. Навіть мандруючи світом, можна матеріально підтримувати рідних в Україні. Міжнародний сервіс TransferGo зробить процес переказу коштів швидким, зручним та вигідним. А якщо скористатися програмою "‎Запроси друга", можна отримати ще й грошові бонуси.