Жителі Варшави стали все частіше відмовляти українцям в оренді квартири
Джерело:
warszawa.wyborczaУкраїнські біженці, які опинилися в Польщі після 24 лютого, масово стикаються з проблемою оренди житла. Насамперед мовиться про Варшаву.
Так, громадяни України, які приїхали до Польщі в пошуках порятунку від російсько-української війни, намагаються адаптуватися за кордоном. Українці йдуть на курси, влаштовуються на робота та пробують шукати й винаймати житло самостійно.
І ще Робота в Чехії для українців: які вакансії найпопулярніші та скільки можна заробити
Українцям відмовляють в оренді житла в Варшаві
Але не все так просто з влаштуванням самостійного життя. Якщо зараз в Польщі є чимало безкоштовних мовних та кваліфікаційних курсів для біженців з України, а також діють спрощені вимоги щодо працевлаштування, то орендувати квартиру видається часто нереальним завданням для українців. Особливо у Варшаві.
Відтак, багато біженців не хочуть зловживати гостинністю поляків і планують з'їхати на орендоване житло. Але варшавські власники нерухомості вкрай неохоче погоджуються здавати її біженцям. Потенційні орендодавці здебільшого називають такі причини:
- біженці можуть виявитися неплатоспроможними;
- орендарі запросять у квартиру інших жителів;
- власники житла побоюються, що українці з'їдуть з винайманої квартири за кілька місяців.
Крім цього, орендодавці вимагають у винаймачів пред'явити трудовий договір з польською компанією.
Співробітниця організації "Український дім", яка координує біженців з людьми, які пропонують житло безкоштовно або за символічну плату, не приховує, що останнім часом у Варшаві майже немає заявок від господарів. У 12 найбільших польських містах (Білосток, Бидгощ, Гданськ, Катовіце, Краків, Люблін, Лодзь, Познань, Жешув, Щецин, Варшава, Вроцлав) перебуває майже 70% усіх біженців, які прибули до Польщі останнім часом. Значна частина з них зараз починає шукати квартири для оренди, бо безкоштовна допомога, яка надавалася досі, закінчується.
До слова! Зараз за оренду кавалерки у Варшаві в середньому потрібно віддавати 2,8 тисячі злотих на місяць. За двокімнатну квартиру – 3,5 тисячі, за трикімнатну – 4,6 тисячі, а за чотирикімнатну – 6,1 тисячі.