Так, громадяни України, які приїхали до Польщі в пошуках порятунку від російсько-української війни, намагаються адаптуватися за кордоном. Українці йдуть на курси, влаштовуються на робота та пробують шукати й винаймати житло самостійно.

І ще Робота в Чехії для українців: які вакансії найпопулярніші та скільки можна заробити

Українцям відмовляють в оренді житла в Варшаві

Але не все так просто з влаштуванням самостійного життя. Якщо зараз в Польщі є чимало безкоштовних мовних та кваліфікаційних курсів для біженців з України, а також діють спрощені вимоги щодо працевлаштування, то орендувати квартиру видається часто нереальним завданням для українців. Особливо у Варшаві.

Відтак, багато біженців не хочуть зловживати гостинністю поляків і планують з'їхати на орендоване житло. Але варшавські власники нерухомості вкрай неохоче погоджуються здавати її біженцям. Потенційні орендодавці здебільшого називають такі причини:

  • біженці можуть виявитися неплатоспроможними;
  • орендарі запросять у квартиру інших жителів;
  • власники житла побоюються, що українці з'їдуть з винайманої квартири за кілька місяців.

Крім цього, орендодавці вимагають у винаймачів пред'явити трудовий договір з польською компанією.

Співробітниця організації "Український дім", яка координує біженців з людьми, які пропонують житло безкоштовно або за символічну плату, не приховує, що останнім часом у Варшаві майже немає заявок від господарів. У 12 найбільших польських містах (Білосток, Бидгощ, Гданськ, Катовіце, Краків, Люблін, Лодзь, Познань, Жешув, Щецин, Варшава, Вроцлав) перебуває майже 70% усіх біженців, які прибули до Польщі останнім часом. Значна частина з них зараз починає шукати квартири для оренди, бо безкоштовна допомога, яка надавалася досі, закінчується.