З 1 січня 2024 року частина українських переселенців тепер зобов'язана таки обміняти водійське посвідчення на польське. Що насамперед потрібно врахувати водіям – розповідає сервіс з переказу коштів TransferGo.

Читайте також Три країни готові платити українцям за повернення: що пропонують у Норвегії, Чехії та Фінляндії

Кому і коли доведеться обміняти права на польські

Упродовж тривалого часу у Польщі діяли так звані "‎законодавчі пільги" для водіїв з України. До 31 грудня 2023 року польське законодавство дозволяло українцям:

 • легально керувати автомобілями із водійськими посвідченнями, виданими в Україні;
 • не здійснювати обмін українських водійських прав на польські до 6 місяців проживання в країні;
 • вважати дійсними навіть ті українські посвідчення, у яких закінчився термін дії.

Такі пом'якшення для українських водіїв діяли згідно з законом "‎Про особливий порядок функціонування транспорту та морського господарства у зв'язку зі збройним конфліктом на території України".

Та ще більше пільг – у тих українців, які отримали тимчасовий захист. Їм дозволено користуватися українськими посвідченнями водія аж до завершення дії цього статусу.

Якщо ж поляки не продовжать спеціальний статус для українців після березня 2024 року, тоді права доведеться обміняти впродовж 6 місяців.

Куди звертатися для обміну посвідчення на польське

Водійські посвідчення обмінюють у спеціальних територіальних підрозділах за місцем фактичного перебування особи – Wydział komunikacji. Той, який підходить вам, можна знайти за цим посиланням.

У деяких Відділах комунікації можна записатись в електронну чергу. Будьте готові сплатити адміністративний збір у розмірі 100 злотих та збір за підтвердження українським консулом факту отримання українського водійського посвідчення – 125 злотих.

Посвідчення обмінюють у Відділах комунікації

Відділ комунікації, куди можна звернутися для обміну прав / Фото J.Krak

Які документи потрібні для обміну прав

 • заповнена анкета-заявка;
 • кольорова фотографія формату 35 x 45 міліметрів, зроблена не раніше 6 місяців до дати подання заяви;
 • підтвердження сплати збору за видачу посвідчення водія та реєстраційного збору;
 • копія водійського посвідчення, виданого за кордоном (оригінал документа також потрібно взяти з собою);
 • документ, що посвідчує особу;
 • ксерокопія PESEL, карти побиту, візи або іншого документа, що підтверджує право на легальне перебування в Польщі.

Отримання польського водійського посвідчення замість українського може зайняти до кількох місяців. Це залежить головним чином від того, наскільки швидко польський Відділ комунікації зможе отримати підтвердження від українських консульських установ.

Як відновити українське посвідчення водія у Польщі

Міністерство внутрішніх справ України та Державна міграційна служба постійно працюють задля покращення адміністративних послуг для українців за кордоном. Для громадян України доступна функція відновлення українських прав на території Польщі.

Якщо ваше водійське посвідчення закінчилося, загубилося, пошкодилося або ви бажаєте оновити в ньому анкетні дані – український документ можна замінити. Для цього доведеться звернутися в один із підрозділів ДП "Документ":

 • Варшава: 02-222, Єрусалимські алеї, 179 (ТРЦ "Blue City");
 • Краків: 31-154, Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego (ТЦ "Galeria Krakowska");
 • Вроцлав: 51-117, Paprotna 7 (ТЦ "Marino Shopping Center");
 • Гданськ: 80-809, Cienista, 30, (ТЦ "Kaufland - Galeria Chełm").

При цьому врахуйте, що для початку потрібно записатись в електронну чергу.

Не забудьте такі документи:

 • паспорт громадянина України із зазначеним місцем реєстрації (до ID-картки потрібно додати довідку про реєстрацію місця проживання);
 • ідентифікаційний код (оригінал або копію);
 • документ, який підтверджує факт зміни персональних даних (якщо, наприклад, змінилось прізвище);
 • посвідчення водія, яке необхідно замінити.

Процес відбувається так: адміністратор ДП "‎Документ" у Польщі отримує від громадянина заявку, заповнює форму і передає її на розгляд до сервісного центру МВС в Україні. Там працівник розглядає заявку і підтверджує її. Лише після цього адміністратор ДП "‎Документ" друкує посвідчення водія на бланку.

Зазвичай заяви розглядають доволі швидко – упродовж доби можна забрати вже готове посвідчення. Послуга заміни водійських прав у Польщі коштує 455 злотих. Це плата за сервісну послугу ДП "‎Документ".

Центр обслуговування у Кракові

Центр ДП "‎Документ" у Кракові / Фото з фейсбуку "‎Паспортного сервісу"

Як замовити доставку посвідчення за кордон

З жовтня українці отримали доступ до ще однієї зручної послуги – міжнародної доставки посвідчення водія за кордон. І першою країною, де це почали робити, стала якраз Польща.

Саме з Республіки Польща ми почали впровадження нового сервісу, але вже працюємо над тим, щоб доставка стала можливою і в інші країни. Наша мета – швидкі і зручні сервіси МВС для всіх українців, зокрема тих, які перебувають за кордоном,
– наголосив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Цей сервіс стане у пригоді тим, хто хоче обміняти своє посвідчення, якщо вони його загубили, пошкодили або змінили персональні дані. Замовити заміну документа з міжнародною доставкою Укрпошти можна в електронному кабінеті водія. Для цього потрібно зробити лише кілька кліків.

Як замовити міжнародну доставку водійських прав:

 • увійти до Кабінету водія;
 • вказати причину обміну посвідчення;
 • обрати міжнародну доставку;
 • ввести адресу отримання замовлення;
 • сплатити за послугу.

Нове посвідчення зазвичай доставляють замовнику до 15 днів. Оновлений документ буде коштувати 311 гривень за адмінпослугу та бланк. А вартість міжнародної доставки за кордон складає 960 гривень.

Перше з таких посвідчень доставили у польський Краків. Послуга стала доволі популярною серед українців за кордоном. Тому з часом міжнародна доставка посвідчення водія стала доступною не лише в Польщі, а й в Угорщині, Молдові, Словаччині, Румунії, Іспанії, Литві, Латвії та Естонії.

Отож тепер ви знаєте, що потреба обмінювати своє посвідчення водія у Польщі залежить від того, чи підтримає уряд країни продовження тимчасового захисту. Якщо ні, то українське посвідчення водія обов'язково доведеться обміняти на польське. На це іноземцям дають пів року.