Українські гроші у закордонних фінансових установах не приймали взагалі або приймали за низьким курсом. Це створювало багато незручностей для біженців, які потребували готівки для того, щоб налагодити життя та вирішувати поточні справи у чужій державі. Тому Національний банк України провів роботу з банківськими установами ЄС, аби владнати цю проблему. Так, з 25 березня 2022 року завдяки угоді між Національним банком України та Національним банком Польщі для українців відкрилася можливість обміну гривні на злоті за адекватним курсом. Розповідаємо, як це реалізувати на практиці.

Актуально Соціальна допомога українським біженцям у Польщі: як отримати

Як обміняти гривні в Польщі

Обміняти українські банкноти на польські можна у деяких відділеннях PKO Bank Polski. Адреси відділень, де проводять такі операції, доступні за посиланням.

Обміняти гривні на злоті у Польщі можна в PKO Bank Polski / Фото TransferGo

З 25 березня курс обміну не змінювався: за 1 гривню можна отримати 0,14 злотого, а за 1 000 гривень, відповідно, 140 злотих.

Щоб обміняти валюту, при собі потрібно мати закордонний паспорт або паспорт громадянина України у вигляді ID-картки. Приймаються банкноти номіналом 100, 200, 500 та 1 000 гривень. Банківська комісія відсутня.

Обміняти українські банкноти на польські можна у деяких відділеннях PKO Bank Polski / Фото TransferGo

Окрім PKO Bank Polski, здати гривні в обмін на злоті можна й у польських обмінних пунктах (канторах). Курс залежить від точки, але в середньому становить 0,10 – 0,125 злотого за 1 гривню. Відвідувати обмінні пункти краще у вихідні дні, бо у будні, як правило, курс є трохи вищим. Зручність обміну в канторах полягає в тому, що для здійснення операцій не потрібні жодні документи.

з 25 березня завдяки угоді між НБУ та Національним банком Польщі для українців з'явилася можливість обміняти гривні на злоті за адекватним курсом / Фото TransferGo

Як обміняти гривні в інших країнах ЄС

Національний банк України запевняє, що в інших європейських країнах банки також приймають гривні. Наприклад, в Угорщині та Молдові обмін доступний у деяких відділеннях OTP Bank. У Румунії для отримання місцевої валюти можна звернутися до Banca Comercială Română. У Словаччині гривні бере Tatra Banka. В Австрії обміняти українські гроші можна в Raiffeisen Bank та Erste Bank Oesterreich.

Як миттєво та безплатно надіслати кошти в Україну

Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo зробив перекази з-за кордону в Україну на картки всіх українських банків миттєвими та звільненими від комісій. Наразі це найзручніший та найшвидший спосіб надіслати гроші в Україну.

Перекази всередині країни, зокрема в Польщі, між картками польських банків, зараз теж миттєві та безплатні. Це вигідно для представників діаспори та іноземних волонтерів, які хочуть надавати фінансову підтримку українцям. Також це важливо для емігрантів, які надсилають грошову допомогу своїм родинам та знайомим.

З тарифом "Зараз" від TransferGo лише за дві хвилини кошти з картки відправники надійдуть на картку одержувача без жодної комісії.

TransferGo рекомендує тариф "Зараз" / Зображення TransferGo