Для цього запроваджують обмеження на кількість круїзних суден, що заходять у порт, чи підвищують податки для туристів. Але іноді ці обмеження не стільки стримують туристичний потік, скільки збивають з пантелику – а який в них сенс? Пропонуємо перелік найдивніших заборон для туристів у 2023 році.

Читайте також Багато туристів не зможе собі дозволити: ціни на квитки у палаци Стамбула здорожчають

Найдивніші туристичні заборони 2023 року

  • Заборона рушників на пляжах Сардинії

У зв’язку з тим, що цього літа туристи масово спускалися на знамениті чудові пляжі Сардинії, влада запровадила низку правил. Вони включали обмеження кількості відвідувачів і введення часових обмежень.

Але пляж Пелоса на західному узбережжі також запровадив заборону на використання рушників, вимагаючи, щоб ті, хто загоряє, брали з собою килимки, які вловлюють менше піску. Так адміністрація бореться з поступовим "виносом" піску з пляжу.

  • 36 000 євро штрафу за музику на пляжах Португалії

На початку цього року відвідувачів пляжу в Португалії попередили, що їм загрожує штраф у розмірі до 36 000 євро за надто голосну музику. Зокрема відпочивальникам заборонили приносити портативні колонки, які видають мелодії на великій гучності і тим самим турбують місцевих жителів та інших туристів.

Пляжний указ також забороняє грати в ігри з м’ячем за межами спеціально відведених місць, ставити намети за межами кемпінгів і розводити багаття.

  • У Севільї в публічних місцях заборонено ходити в спідньому

Іспанське місто Севілья цього року оголосило про придушення антигромадської поведінки молоді, ухваливши закон про обмеження "непристойних дій", які здійснюються публічно.

Влада заборонила не лише ходити в спідній білизні в громадських місцях, але також носити одяг із "сексистськими повідомленнями", а також вдаватися до "непристойного ексгібіціонізму".

  • Портофіно штрафує любителів селфі

Портофіно, невелике приморське містечко на італійській Рив’єрі, де місцеві страждають від навали туристів. Зокрема містян дратують любителі селфі, які блокують тротуари та дороги, коли позують для чергового знімку.

Портофіно

Портофіно / Фото Unsplash

Щоб боротися з цим, мер Портофіно запровадив зони "забороненого очікування" на період літніх місяців. Тих, хто просто так стоятиме "надто довго" на набережній з 10:30 до 18:00, штрафуватимуть на 270 євро.

  • Паркан, щоб заблокувати селфі туристів

Вважається, що краєвиди міста Гальштат в австрійських горах надихнули Disney на мультфільм "Крижане серце". Через це понад мільйон туристів щороку відвідують це місце, і багато хто хоче зробити селфі зі знаменитим краєвидом.

Жителям міста це настільки набридло, що цього року вони вирішили поставити огорожу, щоб туристи не могли фотографуватися на тлі краєвиду. Адже вони заважали мешканцям, створюючи занадто багато шуму. Пізніше паркан прибрали через негативну реакцію в соціальних мережах.

  • Фальшиві попереджувальні знаки на іспанських пляжах

І, нарешті, одна з найдивніших репресій у сфері туризму насправді виявилася фальшивкою. Місцеві активісти розмістили на пляжах Майорки та на підходах до них фальшиві попереджувальні знаки англійською мовою.

Зауважте Де відпочивають мільярдери й скільки вони можуть заплатити за відпустку

Деякі плакати попереджали про "небезпечних медуз", "падаюче каміння" або морську воду, забруднену стічними водами. Інші казали, що пляж закритий, або стверджували, що на прогулянку до пляжу знадобляться години, хоча насправді відстань до океану складала менш як 100 метрів.

Кілька невеликих рядків тексту каталонською мовою під цими фейковими знаками казали місцевим жителям, що ці попередження фальшиві й що "пляж відкритий для всіх, крім іноземців і медуз".

Популярні локації беруть плату з туристів за відвідування

У 2024 році популярні туристичні напрямки Європи оголосили про введення плати за в'їзд. Такі заходи мають допомогти боротися з надмірним туризмом і поставити на ноги туристичну галузь після пандемії.

Найпопулярнішим містом, яке ввело плату за відвідування, є Венеція. Але можуть бути сюрпризи і в інших відомих локаціях, про які не так багато розповідали у ЗМІ. То де наступного року слід готуватися платити за в'їзд чи збільшений туристичний податок – читайте за посиланням.