Пасажирів бентежить, навіщо в туалетах літаків є спеціальна металева попільничка, якщо про табу на куріння постійно нагадують: і виразні знаки заборони, і бортпровідники. Деякі мандрівники вважають, що попільнички у вбиральні можуть підштовхнути пасажирів закурити.

Читайте також Чому не можна аплодувати після посадки літака: пояснює експерт з етикету

Від чого рятують попільнички

Стюардеса британських авіаліній пояснила справжню причину, навіщо ці металеві попільнички встановлюють на борту. Вона наголошує, що вони зовсім не призначені для заохочення курити, а виключно з безпекових мотивів. На одному із рейсів така попільничка могла б врятувати понад сотню життів.

Коли хтось таки курить у літаку, краще, щоб вони викидали недопалок у безпечне місце, а не в контейнер, куди решта пасажирів кидають папір. Існує великий потенційний ризик пожежі, тому необхідно мати безпечне місце для недопалка,
– пояснила працівниця авіаліній.

Така попільничка – це просто металічна коробочка, яка є абсолютно безпечною і де нічого не може спалахнути.

Куріння на борту може призвести до трагедії

Авіакомпанії США почали забороняти куріння під час польотів у 80-х роках, а британські – у 90-х. Однією з головних причин заборони була катастрофа бразильського авіалайнера. У 1973 році він загорівся на підльоті до Парижа після трансатлантичного рейсу з Ріо-де-Жанейро. В результаті цієї трагедії загинуло 123 пасажири. Пожежа на борту виникла саме через недопалок у сміттєвому баці.

Зараз, відповідно до вказівок Федерального управління цивільної авіації, металеві попільнички мають бути встановлені на всіх дверях туалетів у літаках. Під час перельоту постійно нагадують про сувору заборону куріння на борту, але щоразу існує ймовірність, що впертий або тютюнозалежний пасажир закурить.

Як цей чоловік, який виламав двері аеропорту, бо дуже хотів покурити. Інцидент трапився в італійському аеропорту Марко Поло у Венеції. Пасажир мав настільки сильну залежність, що не втерпів, виламав двері службового виходу і прорвався на злітну смугу, щоб підпалити цигарку.

Звісно ж, його спіймали й покарали штрафом у 2 000 євро.