Польські дипломати вважають, що питанням відкриття українських шкіл повинна займатися українська влада. У Києві можновладці не проявляють ініціативи, посилаючись на низький попит.

До теми За які гроші навчаються українські діти у Польщі та чому через це може виникнути конфлікт

Засновник громадської ініціативи "И так поймут!" Роман Матис переконаний, що українська влада повинна бути зацікавленою у фінансуванні українських шкіл за кордоном.

На його думку, це допоможе виховати дітей у проукраїнському дусі, а історично-культурний цикл не буде спотворено політичними поглядами.

Польща фінансує кілька шкіл, у яких навчають українською мовою, однак при такій кількості нашої діаспори тут, цього недостатньо,
– вважає активіст.

Роман розповідає, що у Польщі українську можна дуже часто почути на вулиці. Він вважає, що проблема побутового вживання рідної мови там навіть менша, ніж у деяких регіонах України.

До слова, у шведському місті Гетеборзі українська мова стала шкільним предметом. Зацікавлені мають звернутись до школи, де вчиться їх дитина, та написати заяву. Для введення української мови як предмета, потрібно щонайменше 5 заяв від батьків.