Навчання в поліцеальній школі у Польщі: враження студентки з України

28 жовтня 2021, 15:05
Читать новость на русском

Джерело:

Polsha 24

В Україні немає аналогів поліцеальних шкіл. Однак, багато українців у Польщі бажають здобути освіту у такому закладі, бо дипломи поліцеальних шкіл визнають у Європі. Українка Тетяна залишила свій відгук після закінчення двох поліцеальних шкіл у сусідній країні.

Поліцеальні школи не вважаються закладами вищої освіти. Вони швидше прирівнюються до українських технікумів. Під час навчання акценти роблять на практичні сторони вивчення предметів.

Цікаво Як українцю відкрити та закрити рахунок в польському банку: інструкція і порівняння фінустанов

Про поліцеальні школи у Польщі

Вступ до поліцеальної школи – це хороша можливість за короткий проміжок часу отримати потрібні навички та професію. Таке навчання для дорослих доступне у багатьох польських містах. Навчання може бути денним, вечірнім, є школи вихідного дня. Тому здобування освіти можна легко поєднувати з роботою.

Навчання в поліцеальній школі триває від 1 до 3 років (залежить від спеціальності). Здобути можна багато фахів: від асистента вчителя до зубного техніка.

Навчання відбувається польською, тому потрібно знати мову на базовому рівні.

Відгук українки про навчання в Польщі 

Перша поліцеальна школа, до якої вступила Тетяна, називається Biostudio. Це спеціалізована школа, яка навчає масажистів. На момент вступу в українки не було карти побиту, лише віза. Тому навчатись довелося на платній основі.

Навчання тривало два роки. Заняття проходили у вихідні дні, а практику Тетяні вдалося пройти в санаторії в курортному місті Поляниця-Здруй.

Тятяна зауважує, що методика навчання була на дуже високому рівні. Її вразив професіоналізм викладачів.

Лекції проводили не просто педагоги-теоретики, а справжні професіонали своєї справи. І це великий плюс, оскільки безліч тем розбиралося на прикладах із життя, – зазначає Тетяна.

Після закінчення першої поліцеальної школи Тетяна вирішила покращити свої знання в галузі масажу та медицини. Тому вона вступила до поліцеальної школи Terra Nova. Цього разу – на безоплатній основі. Вона здобула фах медичного опікуна.

Це зараз у Польщі дуже затребувана професія, а тому навчатись у цьому напрямі можна чи не в кожній поліцеальній школі,
– стверджує Тетяна.

У Terra Nova курс тривав один рік. Заняття відбувалися у вихідні дні. Через пандемію навчання частіше було в онлайн-форматі. Проте, за словами Тетяни, цей момент не вплинув на її успішність. Українка склала іспити з чудовими результатами.