Міграційна платформа EWL проаналізувала євроатлантичні прагнення українців у Польщі в дослідженні "‎Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи". Більшість респондентів виступають за приєднання до Північноатлантичного альянсу, повідомляє 24 Канал.

Читайте також ЄС продовжив безоплатний роумінг для українських біженців

Хочуть повернутися

Українці готові повертатися з Польщі після війни і розраховують на членство України в НАТО та Євросоюзі:

  • 43% воєнних біженців та 40% трудових мігрантів висловили готовність повертатися, якщо Україна приєднається до Північноатлантичного альянсу.
  • 51% біженців та 67% економічних мігрантів назвали найбільшою мотивацією для повернення додому вступ України до Європейського союзу.

Євроатлантичний вибір громадян України матиме значний вплив на розвиток української економіки. Перспектива інтеграції в НАТО надає більшу безпеку, що приваблює технології, інвесторів і сприяє стабільному бізнес-середовищу. Вступ до ЄС відкриває двері для доступу до європейського ринку,
– коментує результати дослідження голова правління Міграційної платформи EWL Анджей Коркус.

Він також додав, що під час життя в Польщі українські трудові мігранти, а потім і біженці, змогли на власному досвіді переконатися, які переваги дає членство країни в ЄС та НАТО.

Серед інших факторів, які мотивують повертатися, українці також називають економічні питання: підвищення зарплат та покращення умов праці. А ще для них важливі сімейні аспекти, як можливість возз'єднатися з рідними, які залишилися в Україні.