У Державній прикордонній службі України пояснили, з якими документами дозволено покидати територію України під час війни. А також розповіли, у якому випадку перетин кордону може бути дозволений при наявності закордонного паспорта у додатку Дія.

Читайте також Зміни для українських біженців у Німеччині: важливе про орендну плату при Bürgergeld

Коли прикордонники можуть прийняти закордонний паспорт у Дії

Як зазначили у ДПСУ, українці можуть перетнути кордон із закордонним паспортом у Дії лише в одному випадку – коли громадянин України прибув в український пункт пропуску без фізичного закордонного паспорта, а натомість має згенерований документ у застосунку, тоді в'їзд на територію України може бути дозволений в персональному порядку.

Також прикордонники можуть дозволи в'їзд за наявності свідоцтва про народження.

В усіх інших випадках закордонний паспорт у Дії не дає права перетинати кордон, а також не може слугувати підтвердження особи в країнах Європи і світу.

Поки що подорожувати з електронним паспортом за кордон ви не можете. Для цього потрібно його визнання за кордоном. Наша команда працює над тим, щоб це сталося у найближчому майбутньому,
– уточнюють в онлайн-сервісі державних послуг.

Які документи дозволяють виїжджати з України під час воєнного стану

  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
  • Внутрішній паспорт громадянина України – можливо для осіб (жінок, дітей та людей з інвалідністю), які евакуйовуються із районів ведення бойових дій. Йдеться про раніше досягнуті домовленості із суміжними країнами.
  • Закордонний паспорт старого зразка (не біометричний), якщо він є дійсним.
  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжений.