64 українські родини оселяться в затишних будинках в районі Махон. Кожен з них розрахований на 4 осіб. Як виглядають модульні будиночки в Ірландії зсередини – дізнаєтесь далі.

До теми: Ірландія може поселити біженців у плавучих готелях: чи будуть серед них українці

Як виглядає будинок

Таке житло має дві спальні. Будинок оснащений усім необхідним кухонним приладдям та повністю мебльований. Немає тільки телевізора та ще деяких побутових приладів, які не є конче необхідними.

Затишні кімнати / Фото David Keane (Irish Examiner)

Такі будиночки призначені для сімей із чотирьох осіб – це був основний критерій відбору претендентів. Також враховували, наскільки близько до Корка родина жила раніше. Щоб не доводилось переводити дітей зі шкіл і змінювати сімейних лікарів.

У районі Махон є магазини, банки, дві аптеки, кілька лікарів загальної практики та медичні центри. А місцеві спортивні клуби вже планують влаштувати об'єднаний день відкритих дверей, щоб привітати нових мешканців.

Територія району Махон / Фото David Keane (Irish Examiner)

Це тільки початок

64 будинки у місті Корк стали першими, які звели за програмою будівництва модульного житла для українців. Раніше влада країни планувала ввести в експлуатацію 700 таких будинків ще взимку. Але процес затримався, тому житло добудовують поступово.

На цій ділянці будинки залишаться не назавжди – лише на три роки. А згодом, обіцяють чиновники, їх можна буде передати в Україну. Термін служби модульного будинку – 60 років.