Лайнер Ocean Explorer сів на мілину ще в понеділок в одному з фіордів у Гренландії. Судно застрягло під час подорожі гренландським національним парком Альпефьорд. Хто вирушив на допомогу і чому рятувальники зможуть дістатися до лайнера лише за кілька днів – далі в матеріалі.

Цікаво Шотландія пропонує роботу на віддаленому острові: можна заробляти до 56 000 фунтів на рік

Рятувальна операція

Найближчий корабель ВМС Данії знаходиться за 2 000 кілометрів від місця інциденту. Зараз він прямує за координатами. За найкращих умов корабель із рятувальниками дістанеться до лайнера не раніше п'ятниці.

Пасажири Ocean Explorer не постраждали. Представник туристичного оператора, який організував круїз, заявив, що всі на борту живі та здорові.

Круїзний лайнер сів на мілину біля Гренландії / Фото ARKTISK KOMMANDO

Арктичне командування Данії контактує зі ще одним круїзним судном у цьому регіоні. Його попросили залишатися неподалік, щоб надати допомогу, якщо вона знадобиться.

Додатково на борт лайнера, який сів на мілину, направили патрульну службу "‎Сіріус" з Гренландії. Це єдиний у світі підрозділ, що має їздових собак. Патрульні перевірили стан екіпажу та пасажирів, вони всі в порядку. У разі потреби патруль "‎Сіріус" може дістатися до місця аварії лайнера за лічені години.