Найбільше робіт проведуть на кордоні з Польщею. Країни також планують запустити єдині пункти пропуску. Що це означає – читайте далі.

До теми "єЧерга" для автобусів: по-новому перетинатимуть кордон у семи пунктах пропуску

Розбудова прикордонної інфраструктури. Зокрема, мережі автомобільних пунктів пропуску. Наразі на кордоні з ЄС їх функціонує 21. Три з них відкриті під час повномасштабної війни. У планах створення ще 9 пунктів пропуску та модернізація 13,
– заявив Шмигаль під час засідання уряду.

За його словами, Україна отримає 160 мільйонів євро пільгового кредиту від польських партнерів на оновлення доріг, модернізації інфраструктури та закупівлі сканерів.

Єдині пункти пропуску – що це?

Також прем'єр повідомив, що Україна та Польща створюють єдині пункти пропуску між країнами. Держави вже розпочали реалізацію ініціативи. Завданням України є запровадження спільного прикордонного і митного контролю з країнами ЄС.

Тобто буде один пункт пропуску, де працюватимуть представники обох держав. Цим досягаємо більшої інтеграції до європейського простору, прискорюємо логістику, мінімізуємо корупцію. Пілотний проєкт реалізуємо на польсько-українському кордоні,
– розповів глава Кабміну.

Він додав, що Україна також хоче реалізувати таку ініціативу на кордоні з Румунією. Тому відповідну пропозицію вже надіслали румунській стороні.