Українці оформлювали рахунки, зокрема, в ощадних банках Sparkasse. Утім, дехто вже встиг зіткнутися з певними проблемами при здійсненні онлайн-покупок та переказу коштів. Частим було питання – де знайти номер карти Sparkasse. Сьогодні сервіс TransferGo дасть відповіді на усі поширені питання.

Читайте також Не виплачують зарплату у Польщі: куди звертатися за допомогою

Що таке Sparkasse в Німеччині?

У банківську систему Німеччини входять три великі групи фінансових установ:

  • приватні банки;
  • кооперативні банки;
  • ощадні банки Sparkasse.

Sparkasse Finance Group – це децентралізована структура ощадних банків та їхніх мережевих партнерів. Вона налічує більш ніж 11 тисяч відділень по всій країні – як у містах, так і у сільській місцевості. У Sparkasse оформлено близько 40 мільйонів поточних рахунків.

Чому відсутній номер карти Sparkasse?

При оформленні рахунку в Sparkasse клієнт може оформити банківську картку: дебетову або кредитну. Іноземцям в Німеччині зазвичай спочатку оформлюють дебетову картку, яка не дає можливості користуватися функцією овердрафт (кредитування банком поточного рахунку клієнта).

До липня 2023 року в Sparkasse пропонували дебетову картку Maestro. Особливість цієї картки в тому, що вона не має звичного 16-значного номера та коду CVV. З цією карткою в терміналах можна поповнювати або знімати кошти з рахунку, безготівково розраховуватися в німецьких магазинах. Але з нею неможливо, наприклад, розрахуватися онлайн, ввівши реквізити.

Як розрахуватися карткою Sparkasse без номера картки?

Якщо номер карти Sparkasse відсутній, – є варіанти здійснення банківських операцій онлайн.

Онлайн банкінг Sparkasse

Для здійснення банківських операцій без відвідування відділення банку треба встановити мобільні додатки для онлайн-банкінгу Sparkasse Ihre mobile Filiale та S-pushTAN. Як провести активацію та налаштувати додатки – можна дізнатися за цим посиланням. Але якщо самостійно це зробити не вдасться, доведеться звернутися до консультантів у відділі Sparkasse.

Важливо, що з цими додатками можна перевіряти стан рахунку, робити перекази на інші картки та проводити необхідні операції.

Банківські операції можна здійснювати у відділенні або онлайн / Фото ksk-kusel.de

Системи швидких переказів в Німеччині

В Німеччині працюють кілька систем швидких міжбанківських переказів. Наприклад, в банківському додатку Sparkasse встановлена система Giropay. Її треба активувати окремо. За допомогою Giropay можна навіть відправляти гроші отримувачу зі свого списку контактів. Треба зазначити, що Giropay працює тільки з німецькими поточними рахунками.

Ще одна популярна у Німеччині система швидких платежів – Sofort. Цей метод оплати застосовується в багатьох онлайн-магазинах і не тільки. Тож просто зі списку методів оплати треба обрати Sofort та далі слідувати інструкціям банківського додатка.

Переказ коштів з Німеччини в Україну з карткою Sparkasse

Якщо власнику картки Sparkasse треба зробити переказ коштів з Німеччини в Україну або в іншу країну, в пригоді стане сервіс TransferGo. Серед методів оплати в цьому додатку можна обрати систему Sofort. Після підтвердження оплати, гроші буде відправлено на рахунок отримувача.

Чи можна отримати іншу картку в Sparkasse?

За потреби ощадні банки Sparkasse надають можливість оформити у поєднанні з поточним рахунком кредитні карти Mastercard або Visa. Ці банківські картки мають ширший функціонал. У тому числі в плані онлайн-шопінгу та переказу коштів.

Крім того, у зв’язку з тим, що з 1 липня 2023 року сервіс Maestro припиняє роботу, у Sparkasse, замість дебетових карт бренду, оформлюють карти Mastercard. Вони мають всі необхідні реквізити: номер та код CVV, тому проблем з онлайн-оплатою більше не виникне.

Підкреслимо: нові картки Sparkasse з логотипом Mastercard клієнти отримають, щойно закінчиться термін дії попередньої картки. Ця дата вказана на лицьовій стороні картки, знайти її можна внизу праворуч. Але, якщо є бажання, нову картку можна замовити й раніше, не чекаючи дати закінчення її терміну дії. Як це зробити – у матеріалі.

Отож, щоб розраховуватись онлайн, необов'язково знати номер карти Sparkasse. А якщо виникає потреба у безготівковій оплаті за проїзд, необхідно знати про додатки для громадського транспорту в Німеччині.