У міністерстві закордонних справ відреагували на ці звернення. Там зазначили, що проблему розв'яжуть найближчим часом.

Дивіться також Україна розглядає можливість призупинення безвізу з Ізраїлем: посол пояснив причину

У МЗС відреагували на проблеми українців в Ізраїлі

Дмитро Кулеба зазначив, що він провів перемовини зі своїм ізраїльським колегою Елі Коеном. Зокрема, міністри торкнулися питання проблем з медичним страхуванням українців у Ізраїлі.

Медичне страхування для українців в Ізраїлі залишиться, проблема буде вирішена найближчим часом,
– сказав він.

Наразі міністр закордонних справ Ізраїлю не коментував переговори з Кулебою та не висловлювався про те, що буде з медичним обслуговуванням українців в ізраїльській державі.

Що відомо про проблеми українців з медициною в Ізраїлі

  • Журналісти видання The Jerusalem Post зазначили, що в Ізраїлі скасували безкоштовне медичне обслуговування близько 14 тисяч біженців з України. Згодом з'ясувалося, що заздалегідь про припинення страхування нікого не попередили.
  • Попередньою причиною було те, що міністерство фінансів Ізраїлю затримало фінансування медичних страхувань для наших громадян. Водночас офіційні особи країни заявили, що ті хто потребує невідкладної допомоги, її отримає.
  • Проте більшість українських біженців, які надіслали запит в Ізраїль на медичну допомогу мають почекати. Це стосується тих, кому необхідна реабілітація після травм, а також тих, хто страждає на серйозні захворювання.
  • Крім того, представники міністерства добробуту Ізраїлю заявили, що просять виділити бюджетні кошти, щоб відновити програму. Тому наразі це питання розв'язують ізраїльські урядовці.
  • Також повідомляли, що Україна може призупинити безвіз з Ізраїлем. Це може статися через проблеми зі ставленням ізраїльської влади до українців, які їдуть у країну.
  • Варто підкреслити, що медичні послуги в Ізраїлі не дешеві. Тому українські біженці могли лікуватися тільки завдяки страхуванню.