Уряд Італії призупинив участь громадян Росії та Білорусі в програмі Investor Visa for Italy. Щоправда, від того моменту, коли Європейська комісія рекомендувала скасувати їм "‎золоті" візи, вже минув понад рік.

Читайте також Платний в'їзд до ЄС з 2024 року: все, що потрібно знати про новий дозвіл ETIAS

Посвідка за інвестиції

Видання Altreconomia звернуло увагу на те, що італійська влада додала примітку на вебсторінці програми Investor Visa for Italy. Там повідомили, що Італія призупиняє видачу "золотих" віз для росіян та білорусів у 2023 році. Міністерство економіки країни ухвалило таке рішення ще 14 липня на основі рекомендації Єврокомісії від 28 березня 2022-го.

За минулий рік росіяни отримали найбільше "‎золотих" віз в Італії серед усіх іноземців. Країна видала дворічні візи інвесторів для щонайменше 32 громадян Росії. Усього їх попросили 36 росіян.

Скільки коштує італійська "‎золота" віза

Щоб отримати таку візу, необхідно інвестувати щонайменше 250 тисяч євро в італійський стартап або вкласти 500 тисяч євро у місцеву компанію. Також можна купити державні цінні папери на два мільйони або витратити мільйон євро на благодійність.

За минулий рік обсяг інвестицій за італійською програмою Investor Visa for Italy досяг максимального показника з 2017-го, відколи цей механізм існує, і становив 32,3 мільйона євро.

За останні місяці Мальта, Португалія, Ірландія та Греція скасували або посилили порядок надання посвідок іноземним мільйонерам, які інвестують у нерухомість.