Ірландія не видаватиме РФ нові візи для працівників посольства

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кількість працівників в російському посольстві в Дубліні скоротилася з 30 до 14. З них восьмеро – адміністративні співробітники й шестеро дипломатів, зокрема посол Юрій Філатов.

Читайте також Менше потребують допомоги: як українці інтегрувалися в Естонії

Окрім того, з Ірландії виїхали два російські аташе з питань оборони, які зазвичай тісно співпрацюють з російськими спецслужбами або безпосередньо підпорядковуються їм, перебуваючи за кордоном.

Речник посольства РФ підтвердив, що торік Ірландія припинила видавати нові візи новим співробітникам посольства і відмовилася продовжувати акредитацію співробітникам, які вже перебувають у державі.

Як наслідок, багато співробітників були змушені значно перевищити термін свого перебування тут, але потім були змушені виїхати до Росії з особистих причин, без будь-якої заміни,
– нарікає росіянин.

МЗС Ірландії підтвердило значне скорочення кількості акредитованих співробітників посольства Росії, але відмовилося коментувати візові питання. Але, як підтвердилося, відомство припинило видачу нових віз з 2023 року через погані відносини між Ірландією та Росією.

РФ підозрюють і у шпигунстві

До лютого 2022 року Росія мала одне з найбільших дипломатичних представництв у Дубліні, попри те, що мала відносно мало офіційних відносин з ірландським урядом і невелику діаспору в цій країні.

Це давно викликало занепокоєння ірландських спецслужб, які підозрюють, що посольство Росії використовується як прикриття для різних видів шпигунської діяльності, зокрема для перехоплення комунікацій.

Ірландія відмовляється видавати Росії нові візи для працівників посольства

Ірландія відмовляється видавати Росії нові візи для працівників посольства / Фото Unsplash

Крім того, з'ясувалося, що росіяни почали використовувати розсіяну мережу російських громадян, не пов'язаних безпосередньо з посольствами, для збору розвідувальної інформації.

Нагадаємо, з 1 лютого умови проживання в Ірландії для українців будуть дещо змінені. Нові правила стосуватимуться умов проживання та скорочення виплат.