Осінь у Європі – фантастичний час. Старовинна архітектура стає ще прекраснішою на тлі золотого листя; в місцевих кав'ярнях з'являються особливі меню; а вітрини крамниць прикрашають гарбузами та вогниками.
Зверніть увагу Яка вона ідеальна відпустка: туристи назвали головні складові
Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo вже розібрався, куди поїхати, щоб насолодитися справжнім осіннім вайбом. Саме час увімкнути свої тревел-плейлисти, бо мандрівка починається.
Дрезден – недооцінений і прекрасний
Зазвичай на території Німеччини найбільшою кількістю туристів в осінній час може похвалитися Мюнхен. Зокрема, завдяки вже легендарному "Октоберфесту". Однак насправді найбільш осіннім містом країни є стриманий та водночас величний Дрезден.
Особливої dark-атмосфери йому надають будівлі з піщаника. Він у Дрездені вже суттєво потемнів, додавши шедеврам архітектури готичного настрою.
Цікаво, що Саксонію, перлиною якої є Дрезден, загалом визнали найкрасивішим регіоном Німеччини. Тому мандрівники точно не будуть розчаровані. Дорогою до Дрездена за вікнами пробігатимуть фантастичні золото-червоні краєвиди однієї з найвідоміших німецьких земель. До слова, зовсім поруч розташована Саксонська Швейцарія. Побувати там – мрія кожного, хто закоханий у гори.
Головною must visit локацією Дрездена є архітектурний комплекс "Цвінгер". Саме у його стінах поціновувачів мистецтва чекає Галерея старих майстрів. Її скарб – "Сікстинська Мадонна" геніального Рафаеля.
Також, перебуваючи у Цвінгері, варто відвідати місцевий музей порцеляни. Найвідоміший німецький посуд – мейсенський – виготовляють у містечку Мейсен поблизу Дрездена.
Також у Дрездені розташований легендарний Оперний театр Земпера, який входить до рейтингу найстаровинніших у Європі. Якщо пощастить, можна навіть "вхопити" квиток на одну з вистав.
Шанувальникам сакральних шедеврів варто відвідати Фрауенкірхе та Хофкірхе. В останній, до слова, знайшли вічний спочинок саксонські правителі.
Окрім того, чудова ідея для осені: купити каву, сінабони й влаштувати пікнік на березі прекрасної Ельби. На щастя, дрезденська інфраструктура дозволяє це зробити.
Зальцбург – родом з казок
Мало які локацію світу можуть конкурувати за своєю осінньою красою з Альпами в Австрії. А в самому їхньому серці заховалося цукеркове місто Зальцбург. Туди можна приїхати лише на день, а закохатися на все життя.
Найвідомішим мешканцем Зальцбурга став легендарний Моцарт. Його присутність й досі відчувається у місті. Якщо шануєте цього генія, можна скласти для себе маленький “Моцарт-маршрут”. Почати з будинку де народився геніальний музикант (там досі функціонує музей). А тоді перейти по пішохідному мосту в іншу частину міста й помилуватися будівлею, де він провів підліткові роки. Далі радимо зробити паузу у кав'ярні Tomaselli (найстаровинніший в Австрії), куди Моцарт запрошував на каву й тістечка дружину. І остання локація – кондитерська, де готують найсправжнісінькі (єдині у світі) цукерки "Моцарт" (і не вірте тим торговцям, які пропонують їх у Відні, Інсбруку чи Граці).
Зальцбург ще не забув, як Моцарт гуляв його вуличками / Unsplash
Осінь у Зальцбурзі – золота й прекрасна. Над містом – на горі – як казковий замок причаїлася фортеця Гогензальцбург (одна з найбільших на території Європи). Вона пам'ятає часи, коли світ був набагато молодшим, й упродовж віків служила для оборони міста. Сьогодні туристи можуть туди піднятися. Таке відчуття, наче з міста потрапляєш у ще одне.
Також, якщо ви приїхали до Зальцбурга, варто зробити фото на фоні Mirabell Palace (місцевий сад – ще одна родзинка) й відвідати Кафедральний собор.
Краків – затишний та близький
Хто хоч раз побачить осінній Краків, той захоче повертатися туди щороку. Місто розташоване зовсім близько до України та є ідеальним варіантом для вересневої поїздки.
Старовинний добрий Краків з радістю зустрічає мандрівників й ділиться з ними своїми легендами. Зокрема, про дракона, який і зараз вважається символом міста. Кажуть, якщо привезти з міста польських королів собі маленьку іграшку-дракончика, вона неодмінно притягне у життя удачу.
Краків й осінь створені одне для одного / Unsplash
Вересневий Краків виблискує золотом ліхтарів й кличе пройти лабіринтом вуличок від замкового комплексу "Вавель" до Ринкової Площі. Місцеві "Суконні ряди" – найкраще місце для поважного краківського шопінгу. Зокрема, на згадку про місто там можна придбати надзвичайно красиві прикраси з бурштину.
Саме у старому місті розташована одна з найкрасивіших святинь Європи – Маріацький костел. Різьблений вівтар роботи Віта Ствоша – справжній скарб Польщі.
Окрім того, якщо є час, варто відвідати район Казімеж. І, звичайно, просто дозволити собі загубитися серед краси Кракова: пити каву, ласувати цукрованими пампухами, гортати новинки у місцевих книгарнях й загадувати бажання.
Брно – серце старої доброї Європи
Ми 1000 й 1 раз чули про казкові принади Златої Праги, але Чехія має чимало прихованих скарбів. Один з них – готичне місто Брно – "столиця Моравії". Там з радістю почастують місцевим червоним вином або (вересень же) навіть зварять з нього пряний глінтвейн. А тоді влаштують найосіннішу чеську екскурсію, бо Брно наче створене для цього сезону.
Старе місто у Брно – дуже компактне та напрочуд затишне. Серед найвідоміших локацій: замок Шпілберк, площа Свободи (до свят там влаштовують одні з найкрасивіших європейських ярмарків), собор Святих Петра та Павла.
Брно восени особливо охоче ділиться легендами / Unsplash
Восени Брно пахне ваніллю й паленим цукром. Бо за доброю чеською традицією там випікають легендарні трдельники. А в місцевих кав'ярнях готують гарбузове латте. Можна влаштувати собі смачні осінні посиденьки, а тоді вирушати на екскурсії слухати місцеві легенди.
Загалом осіння Європа – казка, яка ожила. Тому налаштовуйтеся на тревел-атмосферу, замовляйте велику каву з корицею й відкривайте для себе золоті осінні горизонти.