Грошові перекази з-за кордону в Україну стали ще доступнішими: умови нової важливої заяви

17 жовтня 2022, 15:49
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Грошові перекази протягом тривалого часу відіграють важливу роль для України. Особливо зараз. Під час війни це питання не втрачає актуальності як серед біженців, які рятуються за кордоном, так і серед українців, які залишилися вдома.

А тепер надсилання грошей з-за кордону стало ще доступнішим. В кінці вересня у Брюсселі TransferGo, українські банки та інші компанії підписали спільну заяву для покращення умов переказу коштів в Україну. Генеральний директор та співзасновник TransferGo Даумантас Двілінскас взяв участь в історичній події підписання цього важливого документа.

Читайте також Що робити, якщо загубив паспорт у Польщі: дієві поради

Обсяги переказів в Україну зростають

У 2021 році обсяги грошових переказів в Україну перевищили 14 мільярдів доларів. Про це свідчать дані НБУ. Українці, які живуть за кордоном, не припиняли підтримувати свої сім’ї у пандемію та продовжують надсилати кошти впродовж війни. Згідно з останніми прогнозами Світового банку, очікується, що грошові перекази в Україну зростуть на 22% у 2022 році.

З початком війни в Україні 4 мільйони біженців виїхали до країн Європи. І зараз кількість українців, які живуть за межами країни, досягла близько 6 мільйонів. Тому зниження вартості переказів в Україну допоможе відправникам та їхнім сім’ям зекономити кошти.

Співзасновник TransferGo Даумантас Двілінскас взяв участь в підписанні нової заяви / Фото TransferGo

Компанія TransferGo – учасник Спільної заяви комісії ЄС

В кінці вересня Генеральний директор TransferGo Даумантас Двілінскас разом з представниками інших сервісів переказу коштів та банків підписали з Комісією ЄС Спільну заяву. Ось головні пункти, яких мають дотримуватись учасники заяви:

  • поступове зменшення комісії на грошові перекази до 3% від суми;
  • добровільне та двостороннє зниження загальних оплати, принаймні під час війни;
  • прозорість переказу, без прихованих витрат (відправник повинен одразу бачити загальну суму комісії, що включає вартість послуги та валютну маржу за обмінним курсом).

На тлі війни підписанти Спільної заяви з боку ЄС висловлюють повну солідарність з Україною та українським народом. Цей документ – ефективне доповнення до збільшення масштабів допомоги українцям.

Спільна заява діятиме протягом 9 місяців від дня її підпису. Потім вона буде переглянута, щоб врахувати ситуацію, що швидко змінюється.

Підписанти спільної заяви з Єврокомісією / Фото TransferGo

Спільна заява залишається відкритою для всіх операторів, які готові підписати її в будь-який час на знак солідарності з Україною.

Що варто знати про TransferGo

Компанія TransferGo заснована у 2012 році. Вона зарекомендувала себе як один із найнадійніших сервісів грошових переказів у світі. TransferGo довіряють понад 5 мільйонів клієнтів. Компанія має репутацію однієї з найбезпечніших служб грошових переказів. Про це свідчить оцінка 4,8 на Trustpilot та п'ятизірковий рейтинг у понад 25 000 відгуків. TransferGo – це простота, безпека та швидкість грошових переказів.