Греція закриє для в'їзду знаменитий пляж на Закінфі

Наголошується, що уряд Греції прийняв рішення про заборону в'їзду на пляж Навайо на Закінфі після того, як сейсмологи перевірили там ризики зміщення ґрунту. Повторну перевірку проведуть за пів року, і тоді продовжать дію рішення або переглянуть його.

Читайте також Вхід в найпопулярнішу туристичну пам'ятку Італії зроблять платним

У заяві, опублікованій Міністерством туризму Греції повідомляється, що перевірка, проведена 8 березня, виявила значний ризик зсувів через сильну ерозію на навколишніх схилах.

Безпека мешканців та мандрівників понад усе, і рішення було прийнято з урахуванням нових наукових даних Організації з антисейсмічного планування та захисту, враховуючи велику кількість відвідувачів району у туристичний сезон,
– пояснив міністр туризму Василіс Кікіліас.

На підставі результатів було також погоджено переглядати ситуацію двічі на рік.

Раніше вже були постраждалі

У 2018 році через обвал 200-метрової скелі на цьому пляжі постраждали 7 людей, зокрема 2 дітей. Пізніше через зсув 34-річна туристка з Чехії отримала перелом хребта.

Тоді як у вересні 2022 року повідомлялося про масивний обвал через землетрус магнітудою 5,4 бала, через що пляж був закритий. Однак влада дозволила туристам відвідувати це відоме в Instagram місце, але тільки по воді, оскільки заходити на пісок або купатися біля кручі було суворо заборонено.


Пляж Навайо на Закінфі / Фото greekcitytimes.com​

Що треба знати про локацію

Пляж Навайо був названий на честь сильного шторму, через який корабель "Панайотіс" сів на мілину у жовтні 1980 року. На той час корабель використовувався для контрабанди сигарет та алкоголю. В результаті капітана корабля та кілька членів екіпажу заарештували, але пізніше суд зняв з них усі звинувачення.

Після затоплення корабля місцеві жителі почали побоюватися, що цей інцидент зіпсує репутацію пляжу та самого острова. Втім, все сталося навпаки – він став туристичною визначною пам'яткою епічного масштабу, яка сьогодні з'являється в соціальних мережах кожного.