У кліматичному дослідженні йдеться про те, що понад половина всіх європейських гірськолижних курортів зіткнеться з серйозною нестачею натурального снігу. Проблему майже неможливо буде вирішити, якщо середньосвітова температура підвищиться на два градуси за Цельсієм.

До теми У цих локаціях перехоплює подих: звідки найкраще насолоджуватися гірськими краєвидами

Штучний сніг не допоможе

Науковці зазначають, що машини для штучного засніження здатні лише частково компенсувати нестачу натурального снігу в природі.

Якщо середня температура на Землі підвищиться на три градуси, то вже протягом ста років 91% європейських зимових курортів опиняться майже без снігу. А якщо глобальне потепління сягне чотирьох градусів, то під загрозою зникнення опиняться всі гірськолижні курорти Європи.

Гірськолижний туризм є маленьким питанням перед глобальним обличчям зміни клімату, але з точки зору людей, які живуть у горах і заробляють на життя в цій галузі, дуже важливо розуміти, наскільки сильно зміна клімату загрожує діяльності,
– сказав Семюель Морін, науковий співробітник Météo France у Тулузі.

У разі, якщо вдасться глобальними зусиллями всього світу обмежити зростання температури на планеті на 1,5 градуса (а саме така мета визначена в Паризькій кліматичній угоді), то 32% гірськолижних курортів матимуть ризики нестачі снігу. Особливо сильно постраждають курорти Альп.

Французькі Альпи / Фото Unsplash

Європа – центр зимових видів спорту на планеті. Саме на цьому континенті розташовано близько половини всіх гірськолижних курортів у світі.