Аерофотознімки і дані повітряного лазерного сканування, зібрані в 2020 році, були використані для більш точного визначення географічних особливостей країни. Це дозволило не тільки уточнити кількість морських островів, а й визначити нову загальну площу Естонії.

До слова Рай серед цитрусових садів: легендарний італійський курорт отримає власний аеропорт

В Естонії відкрили 95 нових островів

Земельний департамент Естонії оновив карту країни (це роблять кожні 8 років). Виявилося, що територія її трохи зменшилася, але островів побільшало.

Картографування берегової лінії проводили на основі аерофотознімків та даних повітряного лазерного сканування, отриманих у 2020 році. Останні кілька років вчені вивчали їх та порівнювали з наявними даними.

Так, через зміни берегової лінії Естонія втратила 4 квадратні кілометри землі – тепер її площа 45 335 квадратних кілометрів. Натомість набула 95 нових островів (до вже наявних 2 222), які утворилися через берегову ерозію та акрецію.

Мінімальний розмір морського острова, що враховується при картографуванні, становить сто квадратних метрів. У випадку стоячої та проточної води – двадцять квадратних метрів. Нові острови – це насамперед невеликі острівці, розташовані на мілководді прибережних вод.

Під Стоунхенджем з'явиться тунель

Тисячі років Стоунхендж зачаровує й хвилює. Сотні вчених намагалися розгадувати його таємниці. Сотні митців надихалися цим загадковим місцем для своїх творів. А тепер під Стоунхенджем з'явиться тунель.

Влада Британії замислила розвантажити рух транспорту на ділянці навколо Стоунхенджу, Еймсбері та Солсбері. Проєкт будівництва дорожнього тунелю A303 (довжина – 3,3 кілометра) затвердили ще влітку 2021 року. Водночас активісти подали до суду. Вони стверджували, що не можна проводити такі роботи на території Стоунхенджу. А що кажуть в ЮНЕСКО – розповідаємо за посиланням!