Ізраїльська авіакомпанія El Al виконає політ

El Al вперше з 1982 року літатиме. В суботу авіаперевізник планує здійснити два безплатні рейси для резервістів, медичних бригад і співробітників сил безпеки.

Читайте також Скасування та перенесення рейсів: що потрібно знати про авіасполучення з Ізраїлем

El Al заявила, що отримала необхідний релігійний дозвіл на виконання рейсів, зазначивши, що вони оплачуються El Al та "американськими фінансовими органами".

Ізраїльська національна авіакомпанія оголосила про готовність виконувати рейси цієї суботи зі США та Азії, щоб повернути резервістів ізраїльської армії. Ці резервісти відіграють вирішальну роль у війні з терористичним угрупованням ХАМАС.

El Al покриє витрати на ці рейси, які виконуватимуться 14 жовтня на двох літаках Boeing 787 з Нью-Йорка та Бангкока. Цю ініціативу підтримали великі фінансові установи США.

Попри політику відмови від польотів у єврейський шабаш, El Al отримала галахічний дозвіл на проведення цих рятувальних польотів. Відповідно до єврейських правових принципів порятунок життя має пріоритет, що виправдовує цей виняток.

Вторгнення ХАМАСу в Ізраїль: коротко

  • Вранці 7 жовтня палестинське ісламістське угруповання ХАМАС розпочало атаку на Ізраїль. Бойовики прорвалися до країни, одночасно завдаючи масованого ракетного удару. Ізраїль офіційно оголосив стан війни та мобілізував 300 тисяч резервістів.
  • Армія Ізраїлю дала мешканцям північної частини Гази добу, аби ті евакуюватися на південь.
  • Кількість жертв внаслідок нападу ХАМАС на Ізраїль вже перетнуло тисячу: 1 300 людей загинули, тисячі людей постраждали.
  • Ізраїль заявив, що за минулу ніч винищувачі ЦАХАЛ завдали ударів по 750 військових об'єктах на півночі Сектора Гази. Зокрема, по підземних тунелях бойовиків ХАМАС.