У яких містах Європи люди найбільше задоволенні своєю роботою: рейтинг

6 березня 2024, 16:43
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

Кожна країна пропонує свої умови працевлаштування. Так само відрізняються і можливості. Одні ринки праці гарантують високі зарплати, інші – шанс на швидке кар'єрне зростання. Саме ці критерії впливають на рівень задоволення працівників своєю роботою.

Щоб визначити, де пропонують найлояльніші умови праці, Європейська комісія провела власне дослідження. Відповідно до його висновків було виокремлено 10 міст, в яких люди найбільше задоволенні своєю роботою. Які фактори сприяють таким настроям працівників, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Може цікавити Сакури, кінофестивалі, прогулянки без натовпів: 5 країн світу, які варто відвідати цієї весни 

У яких містах Європи люди найбільше задоволені своєю роботою

Згідно зі звітом Єврокомісії, 74% опитаних європейців задоволені своєю роботою. Найкращі відгуки отримали роботодавці з великих міст та столиць, що пояснюється сприятливішим економічним бекграундом цих регіонів.  

Міста, зокрема великі міста та столиці, як правило, приваблюють людей з різних куточків країни у пошуках роботи. Вони пропонують більше можливостей працевлаштування та вищу зарплату,
– йдеться у звіті.

На основі опитувань аналітики виокремили 6 країн, де люди найбільше задоволенні умовами роботи. Серед них Німеччина, Люксембург, Ісландія, Швейцарія, Данія, Швеція. Деякі держави зустрічаються у рейтингу декілька разів. Приміром, аж 4 міста Німеччини змогли потрапити у десятку найкращих. 

Загалом перелік з 10 найкращих міст має такий вигляд:

  1. Росток (Німеччина) – 85% (рівень задоволення);
  2. Люксембург (Люксембург) – 84%;
  3. Рейк'явік (Ісландія) – 84%;
  4. Женева (Швейцарія) – 83%;
  5. Дортмунд (Німеччина) – 83%;
  6. Берлін (Німеччина) – 83%;

У Берліні 83% працівників задоволені своєю роботою / Фото Unsplash

  1. Цюрих (Швейцарія) – 82%;
  2. Ольборг (Данія) – 82%;
  3. Мальме (Швеція) – 82%;
  4. Гамбург (Німеччина) – 81%.

Аналітики додають, що великий вибір вакансій та краща оплата праці сприяють підвищенню добробуту мешканців. Як наслідок такі місця активніше заселяються, а їхній загальний розвиток, закономірно, є значно швидшим. 

Як знайти роботу, яка приноситиме задоволення

Для тих, хто мріє про внормований графік роботи, стабільні виплати та гарантії від держави, рекомендується звернути увагу на ці 10 локацій. Для початку варто промоніторити актуальні вакансії, серед них можна знайти такі, де не потрібне знання мови. 

Щоб працевлаштуватися в Німеччині, українцям потрібно оформити дозвіл на тимчасове проживання "Aufenthaltstitel". Після цього можна отримати дозвіл на роботу. Фактично, це єдиний спосіб працювати в країні без знання мови та наявності досвіду.  

Також спростила доступ до ринку праці Данія та Швеція. Тут доведеться зареєструватися в  місцевих центрах зайнятості. Соціальні працівники допоможуть скласти резюме, підберуть вакансії та нададуть супровід на співбесідах.

Швейцарія дозволяє офіційно працевлаштуватися лише особам, які мають дозвіл на проживання в країні. Процедуру значно пришвидшить запрошення на роботу від місцевих компаній чи роботодавців, наявність наукового ступеня чи достатня фінансова спроможність, щоб змогти утримувати себе.

Коли роботу знайдено, швейцарський роботодавець звертається до імміграційного органу в місцевому кантоні. Після отримання дозволу на роботу та погодження від State Secretariat for Migration кандидат може жити та працювати в країні.

Ще складніша процедура пошуку робити у Люксембурзі та Ісландії. Тут на громадян третіх країн очікує декілька етапів пошуків та перемовин, а сам ринок є доволі закритим. 

Кандидат може знайти вакансію на підприємстві чи організації, які є зареєстрованими в країнах. При цьому в Люксембурзі пріоритет надається місцевим мешканцям. Якщо такі не відгукуються упродовж 3 тижнів, заявку на роботу може подати представник інших країн.

Далі роботодавець та іноземець підписують договір, у якому прописуються умови переїзду, культурної та мовної адаптації тощо. В Ісландії також подається запит до відділу Міграції. І якщо департамент підтверджує, що кандидат відповідає всім вимогам, можна подаватись на візу.

Читайте також Люксембург, Ліхтенштейн, Сан-Марино: що варто знати українцям, мандруючи у мікродержави Європи

Де найменше людей задоволені своєю роботою

У звіті Єврокомісії також виокремлені держави, місцеве населення яких не надто задоволене наявністю роботи, її якістю та зарплатнею. До списку потрапили Греція, Італія, Угорщина та Іспанія. 

При цьому відзначається, що якщо жителі міст задоволені роботою приблизно на одному рівні, то сільському населенню досі важко працевлаштуватися. Відтак можна говорити про суттєвий розрив між мегаполісами та провінційними містечками.  

Найнижчу оцінку задоволеності своєю роботою отримали:

  • Іракліон (Греція),
  • Афіни,
  • Скоп'є (Північна Македонія),
  • Белград (Сербія),
  • Подгоріца (Чорногорія).

Також менше задоволених роботою стало у містах Валлетта (Мальта) та Кошице (Словаччина).

Де в Європі працівники незадоволені своєю роботою / Фото Unsplash

При цьому у деяких містах, як-от Нікосія (Кіпр) і Болонья (Італія), відбулося значне покращення: рівень задоволеності роботою зріс на 7 процентних пунктів, а в Анталії – на 6. 

До слова, дедалі популярнішою країною для роботи стають Нідерланди. Які вакансії сьогодні залишаються актуальними та скільки вдасться заробити без знання мови – можна дізнатися за посиланням!

Нагадаємо, українці, які проживають за кордоном та хочуть матеріально підтримати своїх рідних в Україні, можуть зробити це за допомогою TransferGo. Зручний міжнародний сервіс пропонує надійні перекази за вигідним курсом. Також для клієнтів доступна програма "‎Запроси друга", яка пропонує отримувати грошові бонуси.