Втрачений багаж може зіпсувати відпустку. І так, потрібно бути готовими до цього, адже таке час від часу трапляється навіть із найкращими авіакомпаніями світу. Чому ваша валіза може опинитися на іншому краю землі – дізнаєтесь в матеріалі.

Читайте також Японська авіакомпанія запускає прокат одягу, щоб пасажири брали менше багажу

Чому авіакомпанії гублять багаж

Уявіть: ви прилетіли в омріяну відпустку і чекаєте в аеропорту на свої речі. Але ваша валіза так і не з'являється на конвеєрі… Насправді така ситуація доволі поширена. Особливо проблема втрати багажу загострюється під час сезону відпусток, коли аеропорти перевантажені, а система додатково страждає через страйки працівників авіагалузі.

Чому валізи зникають? Причина номер один – неправильне, пошкоджене або взагалі відсутнє маркування. Багажні бирки часто брудняться, рвуться або губляться. Якщо на валізі немає чіткої та правильної етикетки, вона потрапить не в той пункт призначення або залишиться в цьому ж аеропорту. Особливо важливо, щоб візуально зберігся штрих-код і його можна було зчитати.

Ще одна проблема – людський фактор. Елементарна помилка при реєстрації багажу може відправити сумку на інший край планети. Також може помилитися працівник, який вантажить валізи на борт – покласти не на той візок і багаж завантажать на хибний літак.

Валіза може "зависнути‎" під час додаткової перевірки безпеки. Якщо з сумкою буде щось підозріле, її заберуть на додатковий огляд. Це може затримати речі на шляху до потрібного літака або валіза взагалі не потрапить на рейс.

Плутанина під час стикування також може створити проблеми із багажем. Під час короткої паузи між рейсами працівники можуть не встигнути перевантажити весь багаж вчасно. Пасажирам, які мають короткі проміжки між перельотами радять подорожувати з ручною поклажею.

Добре мати сумку, яку легко буде відрізнити серед інших / Фото Unsplash

Як не втратити валізу

Звісно, від форс-мажорної втрати багажу ніхто не застрахований на 100%. Але є кілька порад, які принаймні допоможуть покращити ваші шанси прилетіти на відпочинок зі своїми речами. Експерти радять:

  • Зберігайте всі багажні квитанції аж до моменту, коли заберете свій багаж із конвеєра;
  • Придбайте спеціальну багажну бирку і почепіть на валізу. Вкажіть там свої контакти та рейс. Так вас простіше буде знайти і повернути ваші речі;
  • Добре мати впізнавану валізу: яскравого кольору або з якимись особливостями (часто пасажири чіпляють яскраву стрічку до ручки);
  • Застрахуйте багаж від втрати перед вильотом. В такому разі вам виплатять компенсацію.