Про початок голодування чоловік 11 жовтня повідомив у своєму фейсбуці. Допис він опублікував чеською та українською мовами.

Читайте також Кому мігранти довіряють свої гроші: інтерв'ю з працівником служби підтримки сервісу переказів

Оліва пояснив, що вимагає припинення агресії Росії проти України. Він зазначив, що окупація українського Криму та агресія Росії проти України на Луганщині та Донеччині триває з 2014 року. Й додав, що востаннє на власні очі бачив жахіття війни на Донбасі у лютому 2021.

Волонтер зауважив, що європейці, зокрема й більшість чехів, забули про агресію Росії проти України, військові якої продовжують гинути, захищаючи батьківщину від окупантів. Тож він закликав своїх земляків висловлювати незгоду з обурливими діями Кремля.

Волонтер закликав до:

  • негайного та безумовного припинення бойових дій російським агресором;
  • виїзду всіх збройних формувань Росії з території України;
  • повернення окупованих територій під контроль української влади;
  • звільнення всіх українців, які незаконно утримуються в Росії.

Закінчу своє безперебійне суворе голодування лише тоді, коли всі вимоги будуть виконані, а українська нація продовжить жити в мирі без війни,
– наголосив волонтер.

Як писало видання "Радіо Свобода", Оліва допомагає українським військовим з 2015 року. Відтоді він щороку кілька разів привозить на Схід України гуманітарну допомогу, переважно дітям. "Я просто відчув, що українцям треба якось допомогти", – пояснив чех.