Болгарія дозволила біженцям залишитися в готелях

Уряд дозволив українським біженцям, які евакуювалися до Болгарії через війну, не переїжджати до відомчих баз відпочинку й залишитися в готелях на колишніх умовах ще 4 місяці. Проте є умова для нових біженців з України, повідомив міністр внутрішніх справ Болгарії Іван Демерджієв.

Читайте також Виплати українським біженцям: у Нідерландах змінюють розмір грошової допомоги

Так, українським біженцям, які надалі будуть приїздити в Болгарію, доведеться розміститися в таборі для біженців в Єлхово. Це буде тимчасово, на термін до 30 днів. Після закінчення цього терміну їх розподілять по державних базах відпочинку.

Відповідне рішення ухвалив уряд Болгарії після низки акцій протесту, що відбулися наприкінці минулого тижня.

Зауважимо, наразі в Болгарії проживає близько 11 000 біженців з України.

Труднощі із програмою допомоги українцям у Болгарії: коротко

Труднощі та скандали в Болгарії почались ще наприкінці весни. Так, з 31 травня українці, що безкоштовно проживали в готелях Болгарії, були змушені їх покинути через закінчення гуманітарної держпрограми.

Тоді влада Болгарії заявила, що з початком літнього туристичного сезону не може дозволити собі утримувати громадян України у прибережних готелях – біженців частково переселили в простіші заклади.

Вже наприкінці вересня у Болгарії заявили, що продовжують програму безплатного проживання українських біженців у готелях. Стало відомо, що громадяни України зможуть залишатися у них до 31 жовтня, а після цього програма припинить діяти, і в біженців буде 15 днів на розв'язання питання з житлом.